Strona główna Żużel Zielonogórzanie po lidera? Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra – Unia Tarnów (zapowiedź)

Zielonogórzanie po lidera? Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra – Unia Tarnów (zapowiedź)

0

Przed nami ostatnia kolejka rundy zasadniczej, w której Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra podejmie na swoim torze Unię Tarnów. Nie będzie to z pewnością nudny mecz, zarówno zielonogórzanie jak i tarnowianie liczą na zwycięstwo.

Mogłoby się wydawać, że niedzielne spotkanie będzie dla ekipy Falubazu bezproblemowe, w końcu drużyna walczącą o pierwszą pozycję w tabeli zmierzy się z ostatnią lokatą. Nic bardziej mylnego! Tarnowianie są zmobilizowani przed ostatnim meczem, chcąc godnie pożegnać Ekstraligę, zrobią wszystko aby te zawody wypadły na ich korzyść. Patrząc jednak na składy obu ekip, nie będzie to łatwy pojedynek.

Do Winnego Grodu „Jaskółki” przyjadą w pełnym składzie. Składzie, który w ostatniej kolejce pokonał ROW Rybnik 50:40 i zgarnął trzy, duże punkty. Najmocniejszymi punktami w tarnowskiej drużynie byli bezdyskusyjnie Kenneth Bjerre oraz Leon Madsen, którzy ani razu nie przyjechali na ostatnim miejscu, dobre zawody odjechał również Janusz Kołodziej. Nie zawodziła także druga linia i juniorzy, którzy przywieźli bardzo cenne oczka. Jeżeli „Jaskółki” powtórzą swoje wyniki, to może zrobić się gorąco.

Nie zapominajmy jednak, że czym bliżej końca, tym zielonogórzanie radzą sobie coraz lepiej. Ostatni, wygrany mecz w Gorzowie, na pewno dodał im jeszcze skrzydeł i pokazał, że stać ich na bardzo wiele. Do składu Falubazu powraca długo wyczekiwany Jarosław Hampel. „Mały” nie kryje, że chciałby odjechać całe zawody i zrobić zadowalający wynik. Z meczu na mecz „Myszy” są mocniejsze, a wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Czy w tej ostatniej kolejce uda im się wskoczyć na pozycję lidera?

Początek spotkania zaplanowany jest na godz. 19:30.

SKŁADY AWIZOWANE:

Unia Tarnów:
1. Kenneth Bjerre
2. Mikkel Michelsen
3. Leon Madsen
4. Piotr Świderski
5. Janusz Kołodziej
6. Patryk Rolnicki

Falubaz Zielona Góra:
9. Patryk Dudek
10. Jarosław Hampel
11. Jason Doyle
12. Andriy Karpov
13. Piotr Protasiewicz
14.
15. Krystian Pieszczek

Komentarze