Strona główna Żużel Zielonogórzanie pojadą po pełną pulę ? ROW Rybnik vs Ekantor.pl Falubaz Zielona...

Zielonogórzanie pojadą po pełną pulę ? ROW Rybnik vs Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra (zapowiedź)

0

W niedzielę, 17 lipca na rybnickim owalu gospodarze podejmą ekipę z Zielonej Góry. Pierwotnie mecz ten miał odbyć się 26. czerwca, jednak przez opady atmosferyczne został on odwołany.

Przed ekipą Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra naprawdę pracowity weekend, zaledwie kilka godzin temu zakończył się zaległy mecz w Tarnowie, z którego „Myszy” wyszły zwycięsko, stając się tym samym  wiceliderem  tabeli. Zielonogórzanie mają chrapkę na zgarnięcie pełnej puli, chcąc umocnić swoją pozycję po fazie zasadniczej. Po dzisiejszym spotkaniu z „Jaskółkami” widać, że ekipa z Zielonej Góry jest w gazie, a druga linia, która początkowo jeździła w kratkę spisuje się rewelacyjnie. Fenomenalny Jason Doyle, walczący Andriy Karpov i nie odpuszczający Piotr Protasiewicz, wydają się być przepisem na sukces.

ROW Rybnik nie raz pokazał, że jest drużyną, która potrafi zawalczyć o ważne punkty. Udowodnili to również w ostatnim spotkaniu, pokonując u siebie Betard Sparta Wrocław 52:38. Czy to właśnie atut własnego toru sprawi, że rybniczanie pokuszą się o zwycięstwo? Jedno jest pewne, nie będzie łatwo. Okazuje się bowiem, że kontuzji doznał Grigorij Łaguta i nie wystąpi w niedzielnym spotkaniu, najprawdopodobniej pojawi się za niego Z/Z. W szeregach gospodarzy zabraknie również Damiana Balińskiego, mimo to o poddaniu się bez walki nie ma mowy, a wewnętrzna mobilizacja może przynieść sukces.

Czy rybniczanie zdołają zatrzymać rozpędzonych zielonogórzan? Wszystkiego dowiemy się w niedzielę, miejmy tylko nadzieję, że tym razem pogoda nie pokrzyżuje planów i mecz odbędzie się w zaplanowanym terminie. Początek spotkania o godzinie 17.00

Awizowane składy:
Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra:
1. Patryk Dudek
2. Justin Sedgmen
3. Jason Doyle
4. Andriy Karpov
5. Piotr Protasiewicz
6. Krystian Pieszczek

ROW Rybnik:
9.
Rafał Szombierski
10. Andreas Jonsson
11. Max Fricke
12. Rune Holta
13. Grigorij Łaguta
14. Kacper Woryna

Komentarze