Złap nas, jeśli potrafisz. Kolejne zwycięstwo Polski!

7 wrz 2014, 18:24

Polska wygrała kolejny, piąty już mecz w swojej grupie na siatkarskim Mundialu. Okupujemy w dalszym ciagu pozycję lidera, a dziś zmiażdżona pod walcem z napisem “Polska” została Argentyna 3:0 (25:20, 25:20, 25:23).

Mecz od początku grany był niemal punkt za punkt. W I secie jednak już po pierwszej przerwie technicznej Polacy zaczęli budować swoją przewagę i szybko zrobiło się 13:10 i 14:11. Po dobrej grze, szczególnie w polu zagrywki Polacy wytworzyli sobie przewagę 5 punktów, której nie oddali już do końca seta.

II set to szybko uzyskana przewaga Polaków, m.in.: dzięki dobrej grze Nowakowskiego czy Wlazłego. Jednak potem to Argentyna doszła do głosu i złapała z nami kontakt na jeden punkt. Wtedy zrobiło się nieco nerwowo i gra toczyła się punkt za punkt, na szczęście przy stanie 18:16 Polacy odskoczyli na 20:16 i tej przewagi już nie roztrwonili. Kolejny set został wygrany pięcioma punktami.

Set ostatni, trzeci był chyba najbardziej wyrównany. Argentyńczycy zdołali nawet kilka razy wyjść na prowadzenie, jednak Polacy utrzymywali bezpieczny kontakt. Kluczowym momentem było dla nas wyjście z 15:16 na 18:16. Były to akcje po dobrych obronach Zatorskiego oraz po skutezcnych zagrywkach. Przewaga 2 punktów już nie stopniała do końca i Polska w ostatnim meczu I fazy Mundialu wygrywa po raz piąty!

W kolejnej fazie nasza reprezentacja zagra z Włochami, Iranem, USA i Francją. Pierwszy mecz tej fazy już w środę!