Zlata Tretra Ostrava: Nowe rekordy życiowe Aniołków Matusińskiego!

20 cze 2019, 20:23

Zakończył się właśnie prestiżowy mityng z serii IAAF World Challenge- Zlata Tretra rozgrywany w Ostravie. Wystąpiło w nim wiele Polaków, mieliśmy okazję zrelacjonować dla Państwa kilka konkurencji w poprzednich artykułach, do których już teraz zapraszamy! Natomiast w tej relacji przekażemy Państwu wszystkie wyniki pozostałych Polaków!

Na największą uwagę zasługują nasze zawodniczki biegające na co dzień 400 metrów, które dziś zmierzyły się w biegu na 300 metrów. Jako pierwsza w serii B wystąpiła Natalia Kaczmarek. Liderka europejskich tabel w kategorii do lat 23 w biegu na 400 metrów, dziś pobiegła 37.37 sekund, co jest jej nowym rekordem życiowym! W swojej serii zajęła ona 5. miejsce.

W lepszej, naszpikowanej gwiazdami serii wystąpiły Justyna Święty-Ersetic oraz Anna Kiełbasińska. Lepiej zaprezentowała się Anna, która wynikiem 36.34 sekund pobiła swój rekord życiowy, a także wskoczyła na czoło list europejskich na dystansie 300 metrów! Justyna od dziś także może legitymować się nowym rekordem życiowym na tym dystansie. Od dziś wynosi 36.50 sekund. Warto odnotować, że nasze zawodniczki biegły w serii, w której padł najlepszy wynik w historii lekkiej atletyki! Shaunae Miller-Uibo zmiażdzyła dotychczasowy rekord ustanowiony w 2003 roku przez Ane Guevara, który wynosił 35.30. Od dziś rekord Świata należy do Bahamki i wynosi 34.41!

W deszczowym biegu na dystansie jednej mili mężczyzn wystąpił Michał Rozmys, oraz świeżo upieczony Rekordzista Polski na tym dystansie Marcin Lewandowski. Mocno obsadzony bieg był z góry skazany na gorsze rezultaty, niż ostatnio odnosił chociażby Lewandowski. Ulewny deszcz nie pomagał zawodnikom, jednak jak przyzwyczaili nas średniodystansowcy- walka była do samej linii mety! Lewandowski przyjął taktykę wyczekiwania i ataku w końcówce, był bardzo bliski wywalczenia miejsca na podium, jednak zabrakło mu do tego dosłownie jeszcze pięciu metrów biegu. Ostatecznie uplasował się na 4. pozycji z czasem 3:57.32 minut. Na 10. miejscu bieg ukończył Michał Rozmys, który czasem 3:59.82 pobił swój rekord życiowy.

Zanim nad Ostravą zebrały się ciemne chmury i nadszedł deszcz, swój konkurs rozegrali tyczkarze. Piotr Lisek uplasował się dziś na 2. miejscu, skacząc 5.71 metrów. Tuż za podium uplasował się Paweł Wojciechowski z tym samym wynikiem co Lisek, jednak z większą ilością zrzutek na poprzednich wysokościach. Zwycięstwo odniósł Sam Kendricks, który pobił rekord mityngu wynikiem 5.93 metrów.

W biegu na 1500 metrów kobiet wystąpiły dwie nasze reprezentantki. Renata Pliś zajęła 12. miejsce z czasem 4:11.13. Martyna Galant zajęła 14. miejsce, mijając linię mety z czasem 4:12.02, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie.