Złote Kolce: Włodarczyk i Lisek z tytułami!

16 paź 2017, 23:26

Kolejna edycja słynnej polskiej gali dla lekkoatletów “Złote Kolce” za nami! Tegoroczna impreza odbyła się w Toruniu, a nagrody za zwycięstwo odebrali Anita Włodarczyk (rzut młotem) oraz Piotr Lisek (skok o tyczce).

Najlepszą lekkoatletką zasłużenie po raz ósmy została Anita Włodarczyk, która zdobyła w tym roku złoty medal Mistrzostw Świata oraz złoty medal Mistrzostw Polski. Za jej plecami uplasowała się 3. na światowym czempionacie Kamila Lićwinko. Podium zamknęła Angelika Cichocka, która w Londynie była 6. na 800 metrów i 7. na 1500 metrów.

Wśród Panów pierwsze złote kolce odebrał Piotr Lisek, który zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Świata, a podczas sezonu halowego jako pierwszy w historii Polak pokonał barierę 6 metrów w skoku o tyczce. Za jego plecami uplasował się Paweł Fajdek, który w Londynie zdobył złoty medal oraz dołożył do tego pierwsze miejsce na Uniwersjadzie. Trzecie miejsce zajął Młodzieżowy Mistrz Europy oraz 8. zawodnik Mistrzostw Świata – Konrad Bukowiecki.