Złoty Lublin. Motor obronił tytuł mistrzowski PGE Ekstraligi

25 wrz 2023, 10:32

Platinum Motor Lublin obronił złoty medal drużynowych mistrzostw Polski. W finałowym dwumeczu drużyna z województwa lubuskiego pokonała Betard Spartę Wrocław 106:74. W kończącym zmagania spotkaniu najlepszy był Dominik Kubera, który zdobył 11 punktów z bonusem.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Czas medali i czas pożegnań. Hampel odchodzi z Lublina

Przed tygodniem w Lublinie Motor wygrał ze Spartą Wrocław 51:39. Była to duża zaliczka przed rewanżem, zwłaszcza że skład dolnośląskiej przetrzebiony był kontuzjami. Na drugi mecz co prawda Tai Woffinden, ale nie był jeszcze w pełni zdrowy. Z kolei Maciejowi Janowskiemu urazy w ogóle nie pozwoliły wziąć udziały w rywalizacji.

W takich okoliczność ekipa z Lublina złoto w PGE Ekstralidze zapewniła sobie już w 9. odsłonie spotkania rewanżowego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 35:55. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Piotr Pawlicki (10+2), a po stronie gości Dominik Kubera (11+1).

Jestem z siebie niesamowicie zadowolony. Nie uniknęliśmy trudnych chwil, były kontuzje, problemy. Pokonaliśmy to razem i dzisiaj możemy być kolejny raz mistrzem Polski – powiedział po spotkaniu Dominik Kubera, zawodnik Platinum Motoru Lublin.

Warto podkreślić, że podopieczni Macieja Kuciapy drugi raz z rzędu mistrzami Polski. Niedziela dla Motoru była jednak nie tyklo dniem zwycięstwa, ale również porą pożegnań. Prezes klubu Jakub Kępa potwierdził, że z drużyny odchodzi Jarosław Hampel. Jego nowym pracodawcą ma być Enea Falubaz Zielona Góra.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Leon Madsen najlepszy w SGP Danii! Bartosz Zmarzlik zdyskwalifikowany

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA