czwartek, 29 września, 2022

Zmiany w kalendarzu Ligi Narodów. Nowe daty spotkań reprezentacji Polski

Już w czerwcu reprezentacja Polski rozegra cztery spotkania w ramach Ligi Narodów. Biało-czerwoni poznali właśnie nowy kalendarz tych rozgrywek, który został zatwierdzony przez władze UEFA. 

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Pierwotnie Polacy mieli rozpocząć zmagania w tegorocznej Lidze Narodów 3 czerwca. Ze względu na finały baraży o mundial, w których Walia powalcz ze Szkocją lub Ukrainą, UEFA musiała zmienić termin spotkania. Konieczność roszad w harmonogramie oznacza, że biało-czerwoni do turnieju przystąpią dwa dni wcześniej.

Na start z Walijczykami, na zakończenie z Belgami

Polska zmagania w ramach Ligi Narodów rozpocznie już 1 czerwca. Biało-czerwoni zmierzą się we Wrocławiu z reprezentacją Walii. Z kolei turniej Polacy zakończą 14 czerwca. Ostatni mecz rozegrany zostanie na PGE Narodowym, a naszymi przeciwnikami będą Belgowie. Celem podopiecznych Czesława Michniewicza jest utrzymanie się w dywizji A.

Po szeroko zakrojonych rozmowach z ośmioma zainteresowanymi związkami narodowymi (Armenią, Belgią, Holandią, Polską, Republiką Irlandii, Szkocją, Ukrainą i Walią) oraz FIFA, które doprowadziły do jednomyślnego porozumienia, w niezwykłym duchu solidarności i współpracy, UEFA potwierdziła dziś daty pozostałych baraży do mistrzostw świata w Katarze 2022 w strefie UEFA z udziałem reprezentacji Ukrainy, a także zmiany w kalendarzu niektórych meczów Ligi Narodów UEFA. Były one niezbędne w celu uwzględnienia przełożonych meczów barażowych –  możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Liga Narodów: terminarz meczów reprezentacji Polski

  • 1 czerwca: Polska – Walia
  • 8 czerwca: Belgia – Polska
  • 11 czerwca: Holandia – Polska
  • 14 czerwca: Polska – Belgia
  • 22 września: Polska – Holandia
  • 25 września: Walia – Polska

Czesław Michniewicz rozmawiał z Krychowiakiem. „Władze AEK chcą go na dłużej”

 Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA