Strona główna Koszykówka Zmienił Stargard na Starogard

Zmienił Stargard na Starogard

0
PETER OLISEMEKA / FOT: KAROL MAKOWSKI

Peter Olisemeka (28 lat, 205 cm) nadal będzie występował w Energa Basket Lidze. Środkowy podpisał umowę z Polpharmą Starogard Gdański. Nowy podkoszowy SKS-u pochodzi z Nigerii.

 

Peter Olisemeka minione rozgrywki bronił barw spędzi PGE Spójni Stargard. W rozegranych 21 spotkaniach  zdobywał średnio 4,8 punktu i 6,4 zbiórki. Nigeryjczyk w przeszłości grał w Hackney Community College w Wielkiej Brytanii, a w kolejnych latach był zawodnikiem klubów ligi cypryjskiej – występował tam w pięciu zespołach. W rozgrywkach 2018/2019 występował w Bułgarii. Dla drużyny Akademik Bulteks 99 Płowdiw zdobywał średnio 13,8 punktu i 11,8 zbiórki na mecz. Z tym zespołem występował jednocześnie w Lidze Bałkańskiej.

Zawodnik, który świetnie pasuje do naszej układanki: jest atletyczny, silny i szybki. Myślę, że stworzy doskonały duet z naszym rozgrywającym, który posiada podobne parametry. W Starogardzie Peter otrzyma swoje minuty, będzie naszym ważnym graczem – mówi na oficjalnej stronie klubu trener Marek Łukomski.

Komentarze