Strona główna Bez kategorii Znamy kadrę na MŚ w Falun!

Znamy kadrę na MŚ w Falun!

0
Znamy już kompletny skład polskiej kadry na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w szwedzkim Falun (18 lutego – 1 marca). W imprezie weźmie udział 17 naszych sportowców, ale tak naprawdę nie liczymy na zbyt wiele medali.

Najliczniejszą grupę stanowią biegaczki i biegacze. Oczywiście liderką tej grupy będzie Justyna Kowalczyk, która medale mistrzowskich imprez zdobywa nieprzerwanie od 2009 roku. Poza nią zobaczymy także: Sylwię Jaśkowiec, Ewelinę Marcisz, Kornelię Kubińską i – co jest wręcz sensacją – Magdalenę Kozielską. Wśród panów w Falun wystartują: Maciej Staręga, Maciej Kreczmer, Jan Antolec i Sebastian Gazurek.

Największe nadzieje wiążemy chyba ze startem polskich skoczków narciarskich na czele z dwukrotnym mistrzem olimpijskim, mistrzem świata i zdobywcą Kryształowej Kuli Kamilem Stochem. Zawodnik z Zębu bronić będzie złotego medalu wywalczonego na dużej skoczni przed dwoma laty w Predazzo, a nasza drużyna postara się przynajmniej powtórzyć najlepsze w historii osiągnięcie jakim był brązowy medal (również przywieziony z Włoch). Poza nim w Falun wystąpią: Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Jan Ziobro oraz Dawid Kubacki. Natomiast w konkursie wystąpić będzie mogło tylko czterech zawodników!.

W składzie na mistrzostwa świata znalazło się także dwóch zawodników kombinacji norweskiej – Adam Cieślar i Szczepan Kupczak.

Komentarze