Znane miejsce lekkoatletycznych mistrzostw Polski 2024. To szczególne miejsce

paź 13 2023, 16:33

Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił szczegóły przyszłorocznych, jubileuszowych mistrzostw Polski. Ustalono, że 100. edycja odbędzie się w Bydgoszczy, gdzie najlepsi lekkoatleci będą wlaczyć o medale w dniach 28-30 czerwca. Rywalizacja toczyć się będzie na stadionie przy ul. Gdańskiej.

Znana data MP w Bydgoszczy

Jak informuje Polski Związek Lekkiej Atletyki, za wyborem Bydgoszczy stało sporo argumentów.Szukając gospodarza tak ważnego wydarzenia chcieliśmy postawić na miasto, które ma doświadczenie w organizacji imprez lekkoatletycznych na najwyższym poziomie. Dodatkowo atutem miało być silne zakorzenienie w historii lekkoatletycznych mistrzostw Polski. Bydgoszcz była zatem idealnym kandydatem – powiedział prezes PZLA Henryk Olszewski.

Organizacja zawodów w ostatni weekend czerwca uzasadniona jest międzynarodowym kalendarzem.Zawody odbędą się w dniach 28-30 czerwca 2024 roku, czyli w tzw. okienku wyznaczonym na rozegranie krajowych mistrzostw przez światową federację World Athletics – dodał Olszewski.

Jubileuszowa edycja mistrzostw Polski

Przyszłoroczne mistrzostwa Polski odbędą się na stadionie przy ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy. To szczególne miejsce, bowiem to właśnie tam w 1976 roku Irena Szewińska ustanowiła rekord świata, a 34 lata później swój własny rekord globu poprawiła Anita Włodarczyk.

Zrobimy wszystko, aby godnie uczcić jubileusz mistrzostw Polski. Przed moim zespołem kilka miesięcy wytężonej pracy. Jestem jednak przekonany, że z organizacji tego wydarzenia wywiążemy się wzorowo. Zdaję sobie sprawę z wagi tego wydarzenia – mówił prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.

Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski organizowane są od 1920 roku, a pierwsza edycja odbyła się we Lwowie. Zdominowali ją zawodnicy z Galicji, ze Lwowa. Dwanaście złotych krążków zdobyli zawodnicy gospodarzy z Pogoni i Czarnych, a siedem wywalczyli jeszcze lekkoatleci Polonii Warszawa. Bydgoszcz w roli gospodarza zadebiutowała dziesięć lat później.

ATP w Szanghaju. Hubert Hurkacz powalczy o finał. Znamy już godzinę meczu

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA