Strona główna Lekkoatletyka Znów to zrobił! Haratyk wyrównał rekord Polski! Zwycięstwa Małachowskiego, Fajdka i Fiodorow

Znów to zrobił! Haratyk wyrównał rekord Polski! Zwycięstwa Małachowskiego, Fajdka i Fiodorow

0
Copernicus Cup, Toruń 15.02.2018 r.

Michał Haratyk utrzymuje wielką formę! Polski kulomiot zaliczył kolejne fantastyczne zawody, na którym wyrównał swój rekord Polski! Na 7. Festiwalu Rzutów mistrz Europy z Berlina pchnął na obiekcie Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie 22,32. W rzucie dyskiem najlepszy był Piotr Małachowski, w wśród młociarzy wygrali – Joanna Fiodorow i Paweł Fajdek.

Haratyk znajduje się w ostatnich dniach w znakomitej dyspozycji. Poprzednio 22,32 uzyskał w niedzielę w Warszawie. We Władysławowie, poza tak daleką próbą w drugiej kolejce, miał również drugi wybitny rezultat 22,28 – w  czwartej serii.

– Konkurs bardzo fajny. Cztery razy powyżej 22 metrów. Dwa razy mierzone, dwa razy nie. Tydzień temu myślałem, że te 22,30 to mój szczyt, ale przy takiej regularności widzę dziś, że z tego da się jeszcze pchnąć dalej – powiedział po zawoadach Haratyk.

Trzeci w tym konkursie był Konrad Bukowiecki, który jednak nadal nie może powrócić do dalekiego pchania. Dzisiejszy wynik wicemistrza Europy to 20,58. Podobny problem ma Paulina Guba, która co prawda wygrała zawody, ale jej najlepszy rezultat w Cetniewie to 18,05.

W konkursie dyskoboli najlepszy w sobotę w COS Cetniewo był Piotr Małachowski. W drugiej kolejce rzucony przez niego dysk wylądował na 65,35 m. Co ciekawe świetny start zanotował również jego trener Estończyk Gerd Kanter, który specjalnie na konkurs przed polską publicznością wznowił jednorazowo karierę. Jak na sportowego weterana wynik 60,06 jest więcej niż dobry i dał mu 5. miejsce.

Zwyciężczyni konkursu dyskobolek Daria Zabawska uzyskała 57,09. W rzucie oszczepem najlepsi byli Marcin Krukowski (83,68 – rekord mityngu) i Białorusinka Tacciana Chaładowicz (61,66).

W wieńczącej mityng konkurencji – rzucie młotem – zwyciężyli Joanna Fiodorow i Paweł Fajdek. Podopieczna trenerki Malwiny Wojtulewicz w najlepszej próbie posłała młot na odległość 70,83. Trzykrotny mistrz świata Fajdek wygrał z najlepszym wynikiem w sezonie – 80,88.

Komentarze