Zwycięski Ponitka w tureckim thrillerze!

15 paź 2016, 22:20

Mateusz Ponitka w barwach Pinar Karsiyaka rozegrał dziś swój drugi mecz w tureckiej Superlidze. Tydzień temu ekipa z Izmiru przegrała wyraźnie z Banvitem BC 67:85, dziś jednak zanotowała pierwszą wygraną w sezonie 2016/2017, pokonując po dogrywce Gaziantep Basketbol 75:73.

Reprezentant Polski ponownie spisał się nieźle, choć nie był tak skuteczny jak w starciu z drużyną Saso Filipovskiego. Rzucający obrońca przebywał na parkiecie prawie 30 minut i zanotował 12 punktów (3/6 za 2, 1/1 za 3, 3/4 za 1) oraz miał 5 zbiórek. Ponitka w dogrywce trafił ważne dwa rzuty wolne, które pozwoliły powiększyć przewagę drużynie Pinar i zwyciężyć pierwszy raz w bieżących rozgrywkach. Spotkanie miało bardzo zacięty przebieg a po czterech kwartach na tablicy widniał remis 63:63. Dodatkowe 5 minut gry pozwoliło jednak triumfować zespołowi naszego rodaka a Mateusz znów był jednym z liderów swej drużyny i jej drugim strzelcem.

Gaziantep Basketbol – Pinar Karsiyaka Izmir 73:75 (15:12, 15:23, 19:14, 14:14, 10:12)

(Iwanow 18, Cherry 17, Denmon 15 – Dillard 14, Ponitka 12, Brown 10, Summers 10)