Zwycięstwa ekip Lampego i Kelatiego, przegrana drużyny Waczyńskiego!

1 mar 2015, 18:47

W meczach 22. kolejki ligi hiszpańskiej koszykarzy zwycięstwa odniosły ekipy naszych reprezentantów – Macieja Lampego i Thomasa Kelatiego. Natomiast Rio Natura z Adamem Waczyńskim w składzie uległ Joventutowi Badalona 67:71.

Barcelona, w której występuje Maciej Lampe wygrała na własnym parkiecie z Gipuzkoa Basket San Sebastian 71:58. Polski koszykarz spędził na boisku niestety tylko 5 minut. W tym czasie zdobył 5 punktów i zebrał 2 piłki z tablic.

Ekipa Universidad Catolica de Murcia z Thomasem Kelatim w składzie pokonała Baloncesto Sevilla 96:83. Amerykanin z polskim paszportem grał 21 minut i zdobył 10 punktów.

Mimo iż ekipa trzeciego naszego reprezentanta, Adama Waczyńskiego przegrała z Joventutem Badalona, Polak zaliczył naprawdę dobry występ. Podczas 24 minut spędzonych na boisku, zdobył 11 punktów (4 rzuty za dwa punkty i jedną “trójkę”).