Zwycięstwo lidera, niespodziewana porażka nowotarżan

18 sty 2016, 11:37

Hokeiści Comarch Cracovii pokonali Ciarko PBS Bank STS 3:2 i wciąż ich przewaga nad drugim GKS-em Tychy wynosi siedem punktów.

Krakowianie już na początku meczu objęli prowadzenie. W 4. minucie wynik spotkania otworzył Patryk Noworyta. Gospodarze mieli szanse wyrównać, ale doskonałych sytuacji nie wykorzystali Cameron czy Brown.

W drugiej tercji lider Polskiej Hokej Ligi podwyższył prowadzenie. Najpierw w 25. minucie na listę strzelców wpisał się Damian Słaboń. Kilkadziesiąt sekund później na 3:0 strzelił Kacper Guzik i nic już nie wskazywało, żeby krakowianie nie wywieźli z Podkarpacia trzech punktów. Tuż przed zakończeniem drugiej części spotkania sanoczanie zdobyli bramkę – grę w przewadze wykorzystał Zsolt Azari.

Gospodarze chcieli w trzeciej tercji za wszelką cenę doprowadzić przynajmniej do remisu, ale nie wykorzystali nawet dwóch przewag. Z kolei podopieczni Rudolfa Rohacka, po błędzie Marcina Białego, strzelili w 54. minucie zwycięska bramkę – za sprawą Macieja Urbanowicza. Sanoczanie zdołali jeszcze dwukrotnie skierować krążek za plecy Radziszewskiego, ale na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu.

Swoje spotkanie wygrali również mistrzowie Polski. Tyszanie pokonali na wyjeździe JKH GKS. Dla jastrzębian to ósma ligowa porażka z rzędu.

Niespodziankę sprawili hokeiści KS Unii Oświęcim. Ostatni zespół w grupie I Polskiej Hokej Ligi pokonał TatrySki Podhale Nowy Trag 3:1. Przyczyną porażki nowotarżan może być ich częste wykluczanie. Gospodarze na ławce kar usiedli tylko dwa razy, a goście aż siedmiokrotnie.