Zwycięstwo Obradoiro, dobry mecz Waczyńskiego

7 lis 2015, 22:27

Río Natura Monbús Obradoiro wygrało z Gipuzkoa Basket 81:68 w meczu 5. kolejki hiszpańskiej ACB. Dobry mecz rozegrał Adam Waczyński, który zdobył 17 pkt.

Początek spotkania był w miarę wyrównany, lecz to gospodarze głównie prowadzili. Oprócz wyniku 9-13 to drużyna polskiego koszykarza utrzymywała 2-4 punktowe prowadzenie w I kwarcie. W drugiej części spotkania koszykarze Obradoiro stopniowo podwyższali przewagę, która po pierwszej połowie wynosiła osiem punktów.

Po przerwie za dużo się nie zmieniło. Były momenty, że goście doszli rywali na 6 pkt, lecz koniec końców po tej kwarcie i tak drużyna Waczyńskiego prowadziła 56:43. Ostatnia kwarta to spokojne utrzymywanie wyniku drużyny z Galicji. W pewnym momencie wynosiła ona już 17 pkt, lecz gościom udało się jeszcze troszkę zmniejszyć dystans.

To trzecie zwycięstwo Obradoiro w tym sezonie. Po tym meczu zajmują 8. miejsce z dorobkiem 6 pkt. Gipuzkoa jest ostatnia, z samymi porażkami i zerowym dorobkiem punktowym na koncie.

Río Natura Monbús Obradoiro-Gipuzkoa Basket 81:68(17-15,16-10,23-18, 25-25)