Zwycięstwo Polski nad reprezentacją Turcji

21 sie 2015, 21:45

Prowadzona przez Mike’a Taylora reprezentacja Polski pokonała w swoim pierwszym meczu towarzyskiego turnieju w Hamburgu, reprezentację Turcji 83:73. Dla naszej kadry to kolejny sprawdzian przed zbliżającym się Eurobasketem.

Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany, żadnej z drużyn nie udało się zdobyć znaczącej przewagi. Po pierwszej kwarcie byli wicemistrzowie świata prowadzili dwoma punktami. W drugiej kwarcie obraz gry nie zmienił się znacząco, wciąż byliśmy świadkami wyrównanego widowiska. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 35:39. Na drugą połowę nasi reprezentanci wyszli jeszcze bardziej zmobilizowani i zdeterminowani, widać było, że chcą w tym spotkaniu przechylić szalę na swoją stronę. W 3 kwarcie co prawda nie udało się wyjść na prowadzenie, ale Polska zmniejszyła przewagę do 2 punktów. Wiadome było, że ostatnia odsłona tego spotkania będzie emocjonująca. Początek nie różnił się od poprzednich gra punkt za punkt i ciągle niewielka przewaga Turcji. Lecz w końcówce byliśmy świadkami świetniej gry Biało-Czerwonych. Skuteczni w ataku i zorganizowani w obronie nie tylko dorobili niewielką stratę, ale też zdołali wyjść na wysokie prowadzenie zwyciężając w tym spotkaniu 83:73.

Kolejny mecz Polska rozegra z reprezentacją Niemiec, już jutro o godzinie 15:45.

Polska 83:73 Turcja (21:23, 14:16, 21:19, 27:15)