Strona główna Żużel 1. Liga Zwycięzca pozostanie w grze o awans! Eko-Dir Włókniarz Częstochowa – Stal BETAD...

Zwycięzca pozostanie w grze o awans! Eko-Dir Włókniarz Częstochowa – Stal BETAD Leasing Rzeszów (zapowiedź)

0

W najbliższą niedzielę (3 lipca) rozegrane zostaną zaległe kolejki PGE Ekstraligi i Nice Polskiej Ligi Żużlowej, które zostały odwołane w pierwotnym terminie w skutek tragicznej śmierci Krystiana Rempały. W jednym z najciekawszych spotkań Nice PLŻ Eko-Dir Włókniarz Częstochowa podejmie Stal BETAD Leasing Rzeszów. Stawką  tego spotkania, prócz zwycięstwa i punktu bonusowego będzie pozostanie w gronie drużyn rywalizujących o awans do Najlepszej Żużlowej Ligi Świata.

Na ten moment obie drużyny plasują się w czołowej piątce Nice PLŻ. Rzeszowska Stal w 11 meczach zgromadziła 16 punktów, co daje jej trzecie miejsce w lidze. Natomiast częstochowskie “Lwy” mają na swoim koncie 12 punktów przy jednym meczu zaległym.  Obydwa zespoły potrzebują punktów, by zbliżyć się do liderującego Orła Łódź i Lokomotivu Daugavpils, który plasuję się na drugim miejscu. W pierwszym spotkaniu górą były “Żurawie”, które zwyciężyły 50:40.

W porównaniu z pierwszym pojedynkiem w składzie Stali nastąpiła tylko jedna zmiana. Scotta Nichollsa zastąpi Jozsef Tabaka. Pojawienie się Węgra w awizowanym składzie nie powinno być niespodzianką, bowiem w ubiegłotygodniowym spotkaniu z  “Niedźwiadkami” z Rawicza zaprezentował się bardzo dobrze, zdobywając płatny komplet punktów (11+4). Formacja seniorska w drużynie z Rzeszowa jest bardzo wyrównana i po każdym z pięciu zawodników można się spodziewać dobrego występu. Szczególnie duża odpowiedzialność spocznie na Dawidzie Lamparcie, który podczas niedzielnych zawodów będzie jeździł w parze z juniorami.

W składzie drużyny z Częstochowy nastąpiło więcej zmian. Na mecz w Rzeszowie “Lwy” wystawiły trzech obcokrajowców, z których w niedzielę pojedzie tylko Nicolai Klindt. Thomasa Jonassona i Jacoba Thorssella zastąpią Rafał Trojanowski i Mateusz Borowicz. Obaj dostawali szanse w ostatnich spotkaniach. Z różnym skutkiem, lecz duet Finfa-Kafel postanowił dać im kolejną szansę. Skład biało-zielonych uzupełnią Daniel Jeleniewski i Sebastian Ułamek, a także formacja juniorska – Oskar Polis i prawdopodobnie Hubert Łęgowik. Juniorzy Włókniarza w ostatnich tygodniach prezentują bardzo wysoką formę i powoli wyrastają na najlepszą parę juniorską w lidze.

Faworytem niedzielnego spotkania bez wątpienia jest Eko-Dir Włókniarz. “Lwy” na swoim torze nie zaznały jeszcze porażki w tym sezonie, a wszystkie mecze dość wysoko rozstrzygają na swoją korzyść. Zatem należy się spodziewać ciekawej rywalizacji o punkt bonusowy. Włókniarz w meczu z Lokomotivem już udowodnił, że jest w stanie odrobić nawet dość pokaźne straty. Jedno jest pewne – zwycięzca tego meczu będzie dalej liczył się w walce o awans do PGE Ekstraligi, podczas gdy pokonany bardzo skomplikuje swoją sytuację i praktycznie wypadnie z grona faworytów rywalizacji o Najlepszą Żużlową Ligę Świata. Początek ścigania o godzinie 13:45.

 

Awizowane składy

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:

 1. Sebastian Ułamek
 2. Mateusz Borowicz
 3. Nicolai Klindt
 4. Rafał Trojanowski
 5. Daniel Jeleniewski
 6. Oskar Polis

Stal BETAD Leasing Rzeszów:

 1. Karol Baran
 2. Nicklas Porsing
 3. Maciej Kuciapa
 4. Jozsef Tabaka
 5. Dawid Lampart
 6. Mateusz Rząsa

Komentarze