Nie żyje 29-letnia była polska lekkoatletka

26 lip 2017, 20:22

Bardzo przykre informacje dotarły do nas z Chin. W tamtejszym Chengdu została znaleziona martwa była polska biegaczka długodystansowa, Eliza Gawryluk. W Chinach 29-latka pracowała jako nauczycielka języka angielskiego.

Jak informuje “Fakt” Polka została znaleziona martwa w swoim pokoju hotelowym w miejscowości Chengdu. Na tę chwilę nie są znane przyczyny śmierci Gawryluk. Głównie dlatego, że chińska policja nie informuje o prowadzonym śledztwie.

– Rozmawiałam z nią w niedzielę rano polskiego czasu. W poniedziałek szła do pracy, ale się w niej nie stawiła. Znaleziono ją 17 lipca w jej apartamencie. Współlokator, który z nią mieszkał, zniknął – powiedziała w rozmowie z “Fakt” Aleksandra Gawryluk, siostra lekkoatletki.

Eliza Gawryluk biegała głównie na długich dystansach. Dziewięć lat temu zdobyła nawet brązowy medal mistrzostw Polski na dystansie 10 kilometrów. Niestety, dobrze zapowiadającą się karierę przerwały ciągłe kontuzje.