Gospodynie wygrywają w trzech partiach!

13 sty 2018, 19:44

W spotkaniu 13 kolejki siatkarskiej Ligi Kobiet w Krakowie siatkarki Trefl Proxima Kraków podejmowały MKS Dąbrowę Górniczą. Gospodynie bez żadnych problemów pokonały rywalki w trzech partiach.

Gospodynie bardzo dobrze i skutecznie weszły w mecz, uzyskały już na początku pięć oczek przewagi (8:3). Choć przyjezdne próbowały, to jednak widać było różnicę między ekipami. Gospodynie w końcówce utrzymały wysokie prowadzenie (17:12). Do końca seta przyjezdne nie zdołały odrobić przewagi i gospodynie pewnie wygrały premierową odsłonę. Ostatni punkt zdobyła atakiem Paszek (25:20).

Drugi set potwierdził że gospodynią są znacznie lepszą ekipą, przy wyniku (10:4) trener przyjezdnych poprosił o czas. Nie wiele to pomogło, gospodynie wyraźnie lepiej radziły sobie w każdym elemencie. W końcówce przewaga Trefla Poximy była wysoka (20:9). Do końca partii zawodniczki MKS-u zdołały zdobyć tylko jeden punkt. Gospodynie pewnie uzyskały prowadzenie w setach.

Podrażnione drugą partią, trzeciego seta wyraźnie skuteczniej rozpoczęły przyjezdne (5:8). Gospodynie dzięki dobrej grze w ataku i zagrywce szybko wróciły do gry i doprowadziły do remisu (14:14). W końcówce seta zawodniczki Proximy odskoczyły na trzy oczka i dość pewnie zmierzały do wygrania całego spotkania (22:19). Ostatni punk w meczu padł po błędzie przyjezdnych.

Trefl Proxima Kraków – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:20, 25;10, 25:20)

MVP: Martyna Łukasik

Trefl Proxima: Brzezinska, Lukasik M., Clement, Paszek, Talas, Lukasik ,Wysokińska, Kulig

MKS Dąbrowa GórniczaPolak, Tobiasz, Dreczka, Purchartova, Martiniuc, Trivunovic, Colik, Drabek.