4 Nations Cup: Polacy lepsi od Białorusinów w finale turnieju

29 gru 2017, 19:56

W finale Turnieju Czterech Narodów reprezentacja Polski podejmowała w Ergo Arenie Białoruś, która wywalczyła awans do piątkowego starcia pokonując Japonię. Finał był ostatnim sprawdzianem w tym roku i nasi rodacy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Udało im się to i kontrolując mecz zwyciężyli 26:22.

Spotkanie rozwijało się powoli, a nasi rodacy mieli problem ze zdobyciem bramki. Dwukrotnie mylił się Paczkowski. Tempo starcia nie było szybkie i po ośmiu minutach padły tylko cztery trafienia (2:2). Świetnie spisywał się Wyszomirski, który obronił trzy piłki z rzędu. Polakom udało się ugrać dwa “oczka” zapasu.

Przewaga Biało-Czerwonych rosła trafili Syprzak i Gębala (8:4). Gra stała się bardziej agresywna i posypały się obustronne wykluczenia. Między 16. a  22. minutą wynik nie uległ zmianie. Tę niemoc przełamali Białorusini i zdobyli kontakt. Polacy zebrali jednak siły – po trafieniach Krajewskiego odskoczyli i skończyli pierwszą połowę na prowadzeniu (12:7).

Już na początku drugiej części goście byli zmuszeni grać w osłabieniu. Białorusini przez moment grali nawet bez dwóch graczy. Biało-Czerwoni wykorzystali szansę i zwiększyli prowadzenie. Podopieczni trenera Przybeckiego rozgrywali szybkie akcje (16:9). Polacy w pełni kontrolowali sytuację na boisku i mieli po golach Gębali i Krajewskiego osiem bramek przewagi. Przez kolejne minuty żadna z ekip nie ugrała trafienia.

Rywale próbowali odrabiać straty – rzucili Pukhouski oraz Aliokhin. Jednak Polacy natychmiastowo odpowiadali i różnica wciąż była spora (22:15). Na dziesięć minut do końca Białoruś grała bez jednego zawodnika i była praktycznie bez szans na zremisowanie. Na dodatek znakomicie spisywał się polski bramkarz. Chwilę przed końcem karę dostał Genda. W końcówce częściej trafiali Białorusini, ale to Polacy triumfowali (26:22).

Polska – Białoruś 26:22 (12:7)

Polska: Wyszomirski, Kornecki, Morawski – Moryto, Daszek, T.Gębala, Genda, Paczkowski, Chrapkowski, Syprzak, Makowiejew, M.Gębala, Krieger, Nogowski, Wróbel, Walczak, Daćko, Krajewski.

Białoruś: Padasinow, Mackiewicz – Kulesz, Karwacki, Waliupow, Karalek, Jurynok, Harbuz, Padszywałow, Gajduczenko, Puchowski, Aliochin, Bochan, Babiczew, D.Rutenka, Titow.