Final4 Pucharu Polski Kobiet: Finał po dogrywce dla zawodniczek ze Szczecina!

16 kwi 2016, 20:15

W drugim spotkaniu półfinałowym zmierzyły się ekipy Pogoni Baltica i Metraco Lubin. Piłkarki ręczne ze Szczecina nadal liczą się w lidze w walce o tytuł, a zawodniczki Zagłębia powalczą o miejsca 5-8. Gospodynie turnieju, właśnie po odpadnięciu w walce o mistrzostwo Polski chciały udowodnić swoją wartość i zdobyć Puchar Polski.

Turniej Final Four, który odbędzie się na naszym parkiecie traktujemy, jako najważniejsze wydarzenie tego sezonu. Po odpadnięciu z walki o medale nie pozostaje nam nic innego, jak zagrać o wszystko i sięgnąć po Puchar Polski – powiedziała Karolina Semeniuk – rozgrywająca miedziowych.

W pierwszym półfinale Vistal Gdynia pokonał MKS Selgros Lublin 24 do 21.

Spotkanie rozpoczęło się mocnym akcentem – karnym dla Pogoni i świetnej interwencji Moniki Wąż. Pierwszą bramkę w meczu zdobyła w 3. minucie Kaja Załęczna. Początkowe osiem minut spotkania to po dwa celne trafienia Semeniuk (dla Metraco) i Stasiak (dla Baltici) i na tablicy widniał wynik remisowy (2:2).

Zawodniczki ze Szczecina po zdobyciu dwóch bramek z rzędu prowadziły do 13. minuty 5:3. Dobra gra bramkarki miedziowych pozwoliła na skuteczne akcje ofensywne i po dwóch minutach na doprowadzenie do remisu 5:5.

Na trafienie w 17. minucie Grzyb odpowiadają zawodniczki ze Szczecina i gra nadal była bardzo wyrównana. W 22. minucie celny rzut Królikowskiej i cały czas remis – po 7. Kolejne minuty i kibice oglądają zacięte spotkanie, w którym żadna z drużyn nie chce przegrać. Na dwie minuty przed końcem pierwszej części meczu widnieje dość niski wynik – po 8. Dzieje się tak głównie za sprawą bardzo dobrej gry bramkarek, zarówno Wąż jak i Płaczek świetnie się spisują broniąc sporo piłek.

Ostatnia minuta to skuteczna gra Zagłębia Lubin i po dwóch skutecznych akcjach do szatni schodzą z dwu bramkową zaliczką (8:10)

Druga połowa spotkania wciąż remisowo jeśli chodzi o zdobycze bramkowe, ale to Zagłębie prowadzi nadal różnicą dwóch bramek (10:12). W 37. minucie Stasiak celnie trafia i ambitnie grające zawodniczki ze Szczecina doprowadzają do remisu po 13. Jednakże od tego momentu trzy bramki z rzędu rzuca zespół z Lubina i wychodzi na prowadzenie (13:16).

Szczecinianki nie poddają się i na 15. minut przed końcem znowu doprowadzają do remisu po 17. Któryż to już raz w tym meczu, widzimy wynik remisowy? W 49. minucie Yashchuk wyprowadza ekipę Pogoni na prowadzenie (19:18). Ponownie Lubin i po bramkach Belmas i Załęcznej prowadzą dwoma trafieniami (20:21).

Do końca spotkania już coraz mniej czasu a wynik spotkania nadal był otwarty. Dla zespołu Adriana Struzika trafia Koprowska i na 6. minut przed końcem regulaminowego czasu gry oczywiście widniał remis – po 21. Nikt nie chce przegrać tego meczu a dramaturgią można by obdzielić kilka spotkań.

56. minuta i karnego dla Pogoni celnie rzuca Koprowska. Lubinianki tracą piłkę a zawodniczki ze Szczecina potrafiły to wykorzystać i zdobyć bramkę (23:21). Czas dla Zagłębia Lubin a po wznowieniu Jochymek trafia i Miedziowe zbliżyły się wynikiem do jednej bramki różnicy. Niesamowite emocjonująca końcówka tego starcia! Nie trafia Premovic, broni Monika Wąż pozwalając swoim koleżankom na zachowanie szansy na dobry wynik. To zdarzyło się za sprawą Semeniuk, która doprowadza w ostatniej minucie do remisu – po 23.

Druga część meczu kończy się remisem i gra toczyła się dalej – dogrywka miała rozstrzygnąć wynik tego pojedynku.

W pierwszych pięciu minutach dogrywki trzema celnymi trafieniami popisuje się Bancilon i przy jednym trafieniu Premovic to Pogoń Baltica była bliżej finału (26:24).

Świetna gra Zagłębia pozwoliła w końcówce drugiej części dogrywki doprowadzić do remisu po 28. Bramki Grzyb i Załęcznej oraz świetnie grająca w bramce Monika Wąż dawały nadzieje na końcowy sukces.

Jednakże w samej końcówce Małgorzata Stasiak została bohaterką Pogoni Baltica! Jej bramka daje finał drużynie ze Szczecina.

Pomimo ambitnej gry Zagłębia nie udało się rozstrzygnąć tego pojedynku na swoją korzyść.

SPR Pogoń Baltica Szczecin – Metraco Zagłębie Lubin 29:28 (8:10)

SPR Pogoń Baltica Szczecin: Płaczek , Wierzbicka – Nibais, Sabała, Noga, Szczecina, Głowińska, Królikowska, Stasiak, Masna, Zimny, Koprowska, Zawistowska, Kochaniak, Yashchuk, Gadzina

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Chojnacka – Robótka, Załęczna, Grzyb, Semeniuk, Obrusiewicz, Konofał, Paluch, Premović, Lalewicz, Wiertelak, Walczak, Jochymek, Belmas, Milojević