Gdańszczanie za mocni dla akademików

19 lut 2017, 16:46

ONICO AZS Politechnika Warszawska podejmowała na Torwarze zespół Andrei Anastasiego – LOTOS Trefl Gdańsk, w ramach 22. kolejki PlusLigi. Akademicy nie zdołali odnieść trzeciego zwycięstwa z rzędu. Gdańszczanie tryumfowali 3:1.

Już na początku partii LOTOS wyszedł na skromne prowadzenie 1:3. Warszawiacy szybko odrobili straty i doprowadzili do remisu (6:6). Andrzej Wrona i Michał Filip po punktowych blokach wyprowadzili swój zespół na prowadzenie (10:7). Politechnika w dalszej części utrzymywała wyrobioną przewagę (16:12), po czym dwie kolejne akcje zapisały się na koncie gości znad morza (16:14). Błędy po stronie gospodarzy i as serwisowy Mateusza Mika doprowadził do remisu w decydującej części partii (20:20). Gdańszczanie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (21:23) i zdobyli pierwszą piłkę setową (22:24). Akademicy zdołali odrobić straty i partia musiała rozstrzygnąć się na przewagi (24:24). Ostatecznie to gdańszczanie odnieśli zwycięstwo w secie otwarcia (25:27).

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy aż 6:1. Gdańszczanie rozpoczęli gonitwę za wynikiem (8:4). Gdańszczanie doprowadzili do remisu 9:9. Z przodu stawki utrzymywali się goście znad morza (13:14) i zdobyli skromną przewagę (15:18). W decydującą część seta wchodzili z trzema punktami przewagi (18:21). Bliżej wygrania drugiej partii byli goście (21:23) i zdobyli piłkę setową (22:24). Gdańszczanie wygrali drugą partię 23:25.

Po 10-minutowej przerwie zawodnicy powrócili na boisko. Mikołajczak pochwalił się dwoma asami serwisowymi, natomiast Kowalczyk dołożył punktowy blok (6:3). W dalszej części warszawiacy utrzymywali prowadzenie (11:8), po czym gdańszczanie odrobili straty (11:11). Po raz kolejny na przód wysunęli się akademicy (17:14). Błędy po stronie gdańszczan (19:15). Podopieczni trenera Bednaruka utrzymywali trzypunktową przewagę (21:18). Piłka setowa dla akademików (24:19). Goście nie odpuszczali i próbowali odrobić straty (24:21), jednak atak Łapszyńskiego zakończył seta (25:21).

Czwarta partia rozpoczęła się od punktowego bloku Pashytskiego (0:1). Jego zespół utrzymywał dwupunktową przewagę (6:8). Po asie serwisowym Schulza różnica wynosiła pięć “oczek” (10:15). Kolejny punkt z zagrywki, tym razem był to Michał Masny (14:19). Spotkanie wielkimi krokami zbliżało się do końca (17:22). Piłka meczowa dla gdańszczan (17:24). Atak Hebdy zakończył całe spotkanie (18:25).

ONICO AZS Politechnika Warszawska – LOTOS Trefl Gdańsk 1:3 (25:27, 23:25, 25:21, 18:25)

MVP: Bartosz Gawryszewski
ONICO AZS Politechnika Warszawska: Kowalczyk, Firlej, Łapszyński, Filip, Kwolek, Wrona, Olenderek, Mikołajczak, Samica, Halaba, Smoliński, Zagymny, Świrydowicz, Gruszczyński
LOTOS Trefl Gdańsk: Schulz, Paszycki, Gawryszewski, Mika, Hebda, Masny, Gacek, Ferens, Grzyb, Jakubiszak, Majcherski, Niemiec, Pietruczuk, Ptaszyński, Romać, Stępień