Kubica prowadzi w Rajdzie Korsyki

2 paź 2015, 12:47

Robert Kubica, jadący Fordem Fiestą WRC, wygrał pierwszy odcinek Rajdu Korsyki, 11. rundy mistrzostw świata. Taki sam czas uzyskał mistrz świata- Francuz Sebastien Ogier.

Świetnie rozpoczęła się asfaltowa runda Rajdu Korsyki dla Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Polska załoga w trudnych warunkach, po nocnych ulewach wykręciła identyczny czas jak Sebastien Ogier- 19 minut i 44 sekundy. Trzeci na mecie Fin Jari-Matti Latvala, przybył na metę ze stratą 5,8 sekundy.

Pierwszy odcinek liczył 29,12 km długości i miał metę w miejscowości Sarrola-Carcopino. Dzisiaj w planie były jeszcze dwa odcinki specjalne, jednak bardzo intensywne opady deszczu zniszczyły trasę drugiego OS-u, który został odwołany. Nie wiadomo jeszcze czy odbędzie się trzeci odcinek.

Dla Roberta Kubicy występ na Korsyce jest trzydziestym startem w WRC, w 2013 roku wygrał tu jeden odcinek i prowadził po czterech OS, ale kłopoty z układem paliwowym wyeliminowały go z wyścigu.