Liga Mistrzów: Udany weekend Polaków

3 gru 2017, 23:53

W 10. kolejce Motor Zaporoże szczęśliwie zwyciężył z Montpellier, a Kadetten Schaffhausen triumfował nad Dinamem Bukareszt.

W grupie C swoje zwycięstwo przypieczętowała ekipa Skjern, wygrywając z Gorenje 35:20. Porażka kosztowała Słoweńców awans, który w innym meczu wywalczył Ademar Leon, wygrywający 30:25 z Elverum Handball. W starciu o honor Kadeci z Schaffhausen pokonali Dinamo. Udane zawody zagrał Michał Szyba, zdobywca 4 bramek, wszystkich w pierwszej połowie. Polak rzucał, asystował i bez wątpienia był to jego najlepszy występ w tym sezonie. Do przerwy Kadeci jedynie remisowali, będąc lepszym zespołem, po przerwie udowodnili to i zwyciężyli ostatecznie 27:25.

W grupie D już wcześniej wiedzieliśmy, że awans do baraży wywalczyły ekipy z Montpellier i Zaporoża, które spotkały się ze sobą w ostatniej kolejce. Drużyna Patryka Rombla odniosła jednobramkowe zwycięstwo, do którego poprowadził ją Borys Puchowski. Polski rozgrywający Paweł Paczkowski rzucił dwie bramki dla Motoru.

Nieco gorzką pigułkę musieli przełknąć koledzy Kamila Syprzaka w meczu grupy A. Jego Barcelona przegrała 25:29 z Nantes, a polski obrotowy nie zanotował żadnego trafienia.