Liga Światowa: Zwycięstwo Polaków z Kanadą!

11 cze 2017, 17:48

To był dobry mecz podopiecznych trenera De Giorgiego, którzy dzięki temu cennemu zwycięstwu przedłużają swoje szanse na znalezienie się w turnieju finałowym Ligi Światowej.

Kanadyjczycy w spotkanie weszli bardzo nierówno, co pozwoliło Polakom na szybkie wyprowadzenie sobie pewnej przewagi (10:6). Na dodatek świetne zagrywki Biało-Czerwonych dodatkowo umocniły ich na pozycji lidera w dzisiejszym spotkaniu (15:8). Nieliczne błędy popełniane w końcówce przez Polaków pozwoliły odrobić kilka punktów naszym rywalom, jednak to wciąż nie wystarczyło do uratowania tej partii (22:15).
Pierwszą odsłonę po niespodziewanie nerwowej końcówce zakończył atak Dawida Konarskiego, dając nam tym samym prowadzenie w dzisiejszym meczu (25:21).

W kolejny set lepiej tym razem weszła reprezentacja Kanady (7:2). Na szczęście Biało-Czerwoni nie poddali się i szybko doprowadzili do remisu (11:11). Drużyna Klonowego liścia jednak nie zamierzała tak łatwo się poddać i błyskawicznie odzyskali utraconą przewagę (16:19). Podopieczni trenera De Giorgi zdołali jeszcze doprowadzić w tej do gry na przewagi, którą ostatecznie wygrali w pięknym stylu (27:25).

Trzecią partię nasi reprezentanci rozpoczęli całkiem nieźle, jednak chwila nieuwagi odebrała Orłom wypracowaną przewagę (7:7). Do drugiej przerwy technicznej Kanadyjczycy wyprowadzili sobie nieznaczne prowadzenie po bardzo wyrównanej grze (14:16). Z każdą piłką sytuacja Biało-Czerwonych stawała się coraz bardziej nieciekawa (20:23). Punktowa zagrywka rywali zakończyła ten set (20:25).

Ostatnia część tego meczu rozpoczęła się dość równo, jednak do pierwszej przerwy technicznej to nasi reprezentanci wyprowadzili sobie nieznaczne prowadzenie (8:6). Z czasem gra Biało-Czerwonych wyglądała coraz lepiej, bowiem przez dłuższy czas udawało nam się utrzymać przewagę (15:12). Po chwili punkt atakiem dołożył Dawid Konarski, co coraz bardziej przybliżało Polaków do zwycięstwa (20:16). Mecz zakończył się po błędzie rywali w obronie (25:19).

Polska – Kanada 3:1 (25:21, 27:25, 20:25, 25:19)

Polska: Muzaj, Konarski, Kaczmarek, Kurek, Kłos, Lemański, Drzyzga, Łomacz, Kubiak, Śliwka, Bieniek, Szalpuk Wojtaszek, Zatorski.

Kanada: Sanders, Perrin, Hoag, Maar, De Rocco, Vernon-Evans, Vandoorn, Van Berkel, Barnes, Vigrass, Szwarc, Walsh, Marshall, Bann.