LM: Chemik Police żegna się z Ligą Mistrzyń!

28 lut 2017, 21:54

Chemik Police walczył we Włoszech z ekipą Liu-Jo Nordmeccanica Volley Modena. Poprzednie spotkanie tych drużyn zakończyło się zwycięstwem Modeny 3:1. W tym spotkaniu po raz kolejny górą okazały się włoszki, które zaprzepaściły nasze szanse na awans z grupy w Lidze Mistrzyń.

Już od początku spotkania włoszki zyskały przewagę (7:3), którą utrzymywały w dalszej części partii (12:5). Od stanu 12:6 gospodynie zdobyły pięć punktów z rzędu (17:6). Po kiwce Ceteriny Chiary Bosetti tablica pokazywała 19:8. Modena zmierzała do zakończenia seta na swoją korzyść (21:11). Atak Brakocević zakończył pierwszą odsłonę spotkania (25:13).

Druga partia spotkania rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Włoszki zyskały skromną przewagę (6:4), po czym pięć kolejnych akcji zapisało się na ich koncie (11:4). Policzanki próbowały gonić wynik (15:10), jednak przewaga gospodyń była spora (22:17). Druga partia zakończyła się wynikiem 25:18.

W trzeciej odsłonie spotkania przez dłuższy czas utrzymywała się gra punkt za punkt (6:6). Na przerwę techniczną policzanki schodziły z dwoma punktami przewagi (6:8), które od razu straciły (9:8). Włoszki zdobywały kolejne punkty (14:11). Chemik zbliżył się na punkt (16:15). Udało im się doprowadzić do remisu (18:18). W decydującej części seta włoszki po raz kolejny zyskały przewagę (23:20). Wykorzystały drugą piłkę setową (25:22) i wygrały całe spotkanie.

Liu-Jo Nordmeccanica Volley Modena – Chemik Police 3:0 (25:13, 25:18, 25:22)

Liu-Jo Nordmeccanica Volley Modena: Ferretti, Brakocevic, Bosetti, Ozsoy, Belien, Heyrman, Leonardi, Petrucci, Bianchini, Marcon, Valeriano, Garzaro, Caracuta

Chemik Police: Wołosz, Veljković, Bednarek-Kasza, Smarzek, Zaroślińska, Blagojević, Krzos, Bełcik, Bełcik, Gajgał-Anioł, Abramajtys, Zenik, Montano, Werblińska