LM: Porażka wicemistrzów Polski w arcytrudnym meczu

5 mar 2017, 19:50

Pomimo szans w tym spotkaniu, polski klub z Płocka nie zdołał postawić się faworytom z Francji, co jeszcze bardziej komplikuje ich i tak ciężką sytuację w Lidze Mistrzów. Nadchodzący mecz z Barceloną dopiero zadecyduje o ich awansie do fazy play-off.

To niezwykle trudne spotkanie rozpoczęło się zaciętą wymianą, która zapowiadała ciekawy pojedynek (3:3). Po chwili, dzięki dobrym rzutom Mihicia płocczanie wyszli na prowadzenie (6:4).

Paryżanie jednak nie zamierzali odpuszczać i po udanej akcji na kole w wykonaniu Abalo udało im się zremisować (11:11). W końcówce pierwszej połowy gospodarzom zabrakło odrobiny szczęścia, co zaskutkowało trzema punktami straty do gwizdka kończącego tę część meczu (11:14).

W drugiej połowie już od samego początku lepiej spisywała się ekipa PSG (16:19). Gdy w 40. minucie cenną bramkę zdobył Maciej Gębala (18:19), wydawać by się mogło, że wicemistrzowie Polski odwrócą losy spotkania, jednak paryżanie nie zamierzali tak łatwo oddać tego meczu (21:26).

Pomimo walki w ostatnich minutach, ostatecznie po bramce Ivićia w 60. minucie płocczanie zredukowali jedynie stratę do czterech “oczek” (25:29).

Orlen Wisła Płock – Paris Saint Germain HB 25:29 (11:14)

Orlen Wisła Płock: Corrales, Wichary – Daszek, Duarte, M. Gębala, T. Gębala, Ghionea, Ivić, Kwiatkowski, Mihić, Pusica, Racotea, Rocha, Tarabochia, Wiśniewski, Żytnikow

Paris Saint-Germain HB: Gaudin, Omeyer, Skof – Abalo, Accambray, Barachet, Gensheimer, Hansen, L. Karabatić, N. Karabatić,