MŚ: Polki z drugim zwycięstwem, świetna druga połowa w wykonaniu Biało-Czerwonych!

Aktualizacja: 8 gru 2015, 22:48
8 gru 2015, 20:05

Polskie szczypiornistki w swoim trzecim spotkaniu na mistrzostwach świata, pokonały reprezentację Chin. Polki zwyciężyły po raz drugi na turnieju, dzięki bardzo dobrej drugiej połowie meczu.

Podopieczne Kima Rasmussena po minimalnej porażce ze Szwecją, gdzie do choćby remisu zabrakło niewiele, chcą wrócić na zwycięskie tory. Cel jak najbardziej do osiągnięcia już w spotkaniu z Chinami, które znacznie odstają poziomem od naszej reprezentacji. Polki z dwoma punktami na koncie zajmują 3. miejsce w tabeli, natomiast Azjatki plasują się pozycję niżej.

Początek meczu nie układał się po myśli Biało-Czerwonych. Już po kilku minutach gry przegrywały 4:1. Mimo prób odrobienia strat, rywalki nie utrzymywały swoją przewagę. Jednak w 19. minucie Xiaoqing Li została odesłana na ławkę kar, co znacznie ułatwiło powrót do gry. Polki odrobiły straty i wyszły na minimalne prowadzenie, a potem objęły minimalne prowadzenie. Pierwsza część meczu zakończyła się zwycięstwem naszych rodaczek 12:11.

Po zmianie stron Polki grały jak w transie. Szybko rzucone kilka bramek z rzędu, sprawiło, że prowadziły już 17:12. Kiedy wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą, Chinki niespodziewanie wróciły do gry. Jin pokonała polską bramkarkę z siódmego metra i strata wynosiła już zaledwie dwa trafienia. Jednak wtedy podopieczne Kima Rasmussena po raz kolejny pokazały wielką klasę. Świetna gra w ataku, a także fantastycznie dysponowana Weronika Gawlik w bramce, to wszystko sprawiło, że przewaga wzrosła do siedemiu bramek. Azjatki zdołały jedynie zmniejszyć rozmiary porażki do pięciu goli. Polki wygrały 29:24.

Dla Biało-Czerwonych było to drugie zwycięstwo na tegorocznym czempionacie globu. W środę rywalami naszych szczypiornistek będzie Angola. Czekamy na łatwe zwycięstwo, bowiem Polki będą zdecydowanymi faworytkami.

Polska – Chiny 29:24 (12:11)

Polska: Gawlik, Wysokińska – Achruk, Kobylińska, Kudłacz-Gloc, Niedźwiedź, Pielesz, Zych, Gadzina, Kocela, Łabuda, Zalewska, Kulwińska, Sądej, Stachowska.

Chiny: Xu, Y. Yang, Song – X. Li, Y. Li, Yu, Sun, Zhang, Zhao, Jin, Yan, Wu, Qiao, Sha, Tian. J. Yang.

Sędziowie: Bon-ok Koo, Seok Lee (KOR).

Fanów piłki ręcznej zapraszamy do głosowania na Michała Jureckiego oraz Sławomira Szmala w plebiscycie na sportowca roku. Swój głos możecie Państwo oddać TUTAJ.