MŚJ: Polska rozbija Chile, pierwsze zwycięstwo Biało-Czerwonych

11 sie 2015, 18:49

Po porażce z Węgrami i remisem ze Szwecją reprezentanci Polski do lat 20 pewnie pokonali Chile. Dzięki wtorkowemu zwycięstwu Polacy przesunęli się na 3. pozycją w tabeli grupy A.

Po porażce z Węgrami Biało-Czerwoni musieli stawić czoła kandydatom do złota mistrzostw Świata – Szwedom. Mimo prowadzenia po pierwszej części spotkania Polacy niespodziewanie zremisowali ze szczypiornistami z półwyspu skandynawskiego. Mecz z Chile dla reprezentantów Polski miał być gwarantem kompletu punktów.

Polacy świetnie weszli w mecz, już na początku prowadzili 4:0. Chilijczycy pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 9. minucie, a potrzebowali do tego rzutu karnego. Po 15. minutach gry Biało-Czerwoni prowadzili już 9:1. W pierwszej części spotkania polscy szczypiorniści zdobyli dwa razy więcej bramek od swoich rywali i prowadzili 16:8.

Po zmianie stron podopieczni Rafała Kuptela od razu ruszyli do powiększenia swojej przewagi. W 39. minucie spotkania Polacy prowadzili już 20:9. W ostatnich minutach gry Biało-Czerwonym zdarzył się okres przestoju, a Chilijczycy zdołali zbliżyć się na dystans dziewięciu trafień. Jednak końcówka znów należała do naszych reprezentantów, którzy pewnie zmierzyli po swój pierwszy triumf w tegorocznym czempionacie globu. Ostatecznie Polacy wygrali 28:16.

Reprezentacja Polski w Rosji rozegra jeszcze dwa spotkania. W czwartek rywalem Polaków będzie Korea Południowa, a w piątek Serbia. Od wyników tych dwóch spotkań zależy czy Biało-Czerwony awansują do dalszej części turnieju. Do kolejnej rundy awansują najlepsze cztery zespoły z grupy.

Polska – Chile 28:16 (16:8)

Polska: Foluszny, Skrzypczyk, Skrzyniarz – Kowalczyk, Kaźmierczak, Bis, Kawka, Biernacki, Netz, Skiba, Sićko, Jarosiewicz, Mauer, Moryto, Bekisz, Moryń.

Chile: Fernandez, Artemtchonque, Canton – Hidalgo, Paulsen, Benavides, Lopez, Riquelme, Porta, Aguilera, Carrasco, Alvarez, Nazar, Pavez, Hernandez, Johson.