Muszynianki zwyciężają “u siebie”

13 lis 2017, 20:14

Pojedynek pomiędzy Pilskim Cukrem Muszynianką Muszyna a treflem Proximą Kraków zdecydowanie lepiej rozpoczęły przyjezdne. Później jednak gospodynie przejęły kontrolę i dominowały już do samego końca.

Krakowianki w dobrym rytmie weszły w spotkanie, już na początku zdobywając prowadzenie (1:4). Muszynianki jednak nie straciły cierpliwości i spokojnie, małymi kroczkami wyrównały wynik (8:8). Niestety, nie dały rady przejąć inicjatywy. Przyjezdne szybko powróciły na bezpieczne prowadzenie (12:16). Krakowianki były bardzo zdeterminowane, za wszelką cenę chciały zakończyć partię na swoją korzyść. Ostatecznie udało im się to – set zakończyła Zsuzsanna Talas, wykorzystując piłkę przechodzącą (18:25).

Druga część spotkania zaczęła się wyrównanie (3:3). Mimo tego, że tym razem gra była bardziej zacięta, krakowiankom udało się uzyskać kilka punktów przewagi (10:13). Przyjezdne miały kontrolę nad przebiegiem spotkania aż do samej końcówki. Muszynianki wyrównały do stanu 16:18 i od tej pory zespoły grały punkt za punkt. Zdezorientowane tą sytuacją siatkarki trefla Proximy straciły wcześniejszą skuteczność. Drugi set padł łupem Polskiego Cukru (25:19).

Rozpędzone Mineralne dobrze weszły w kolejną odsłonę (7:4). Krakowianki usilnie starały się zmienić przebieg partii, jednak nie było to takie proste. Siatkarki Polskiego Cukru nie zamierzały oddać prowadzenia (12:5). Przyjezdnym, podobnie jak w poprzednim secie, dopiero w końcówce udało się doprowadzić do remisu (18:18). Niestety, zabrakło im skuteczności. Po błędzie Talas kolejna odsłona wpadła w ręce muszynianek (25:21).

Również na początku czwartej odsłony muszynianki pokazały swoją siłę. W pewnym momencie wynik wynosił 6:0! Krakowianki stopniowo podnosiły się z kolan, aż udało im się zmniejszyć straty do dwóch punktów (9:7). Ta różnica punktowa utrzymywała się dość długo. Mineralne nie pozwalały przeciwniczkom zbliżyć ani na chwilę (16:13). Wszystko wskazywało na to, że spotkanie zakończy się na korzyść muszynianek (21:17). Mecz zakończył atak blok-aut w wykonaniu Aleksandry Wójcik (25:21).

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Trefl Proxima Kraków 3:1 (18:25, 25:19, 25:21, 25:21)

Polski Cukier Muszynianka: Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Flakus, Radenković, Lis, Bociek, Bałdyga, Karakasheva, Portalska, Medyńska

Trefl Proxima Kraków: Talas, Słonecka, Jaroszewicz, Clement, Woźniak, Budzoń, Szymańska, Paszek, J.Łukasik, Brzezińska, Hatala, M.Łukasik, Wysokińska, Kulig