NFL: Janikowski bez błysku, najsłabszy mecz Raiders w tym sezonie

17 paź 2016, 01:54

Drużyna Oakland Raiders nie potrafiła wygrać czwartego meczu z rzędu w NFL, ulegając Kansas City Chiefs 10:26. Sebastian Janikowski nie pobił tym razem swojego rekordu kopnięć z pola powyżej 50 jardów, choć miał ku temu szansę w drugiej kwarcie.

Przypomnijmy, że tydzień temu Polak wyśrubował swój własny rekord, po raz 54. posyłając piłkę między słupki dalekim kopnięciem z pola, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

Raiders w dzisiejszym meczu bardzo szybko wyszli na prowadzenie po przyłożeniu Andre Holmesa. Za jeden punkt podwyższył Janikowski i na tablicy wyników mieliśmy 7:0. W tej samej części starcia do remisu doprowadził jednak duet Spencer Ware (przyłożenie) – Cairo Santos (podwyższenie). Pochodzący z Brazylii zawodnik gości nie popisał się natomiast w drugiej kwarcie. Touchdown zanotował wówczas Jamaal Charles, a urodzony w Sao Paulo kopacz nie potrafił podwyższyć za jeden punkt, co zdarza się dość rzadko na poziomie NFL. Około trzy minuty wcześniej kopnięcie nie wyszło również Sebastianowi Janikowskiemu. Polak miał piłkę ustawioną na 52. jardzie od bramki i mógł pobić ustanowiony przed równo tygodniem rekord, lecz próba ta okazała się nieskuteczna. Nasz rodak zrobił swoje w ostatniej akcji przed przerwą, kiedy jego field goal z 46 jardów zmienił stan rywalizacji na 10:13. Nie jest to takie łatwe, gdyż kilkadziesiąt sekund wcześniej Santos zmarnował podobną okazję, tylko że odległości o 8 jardów krótszej.

Po przerwie ofensywa z Oakland spisywała się bardzo słabo i gospodarze nie byli w stanie dopisać na swoje konto żadnego punktu. Chiefs wykorzystali tę niemoc i skarcili Raiders, doprowadzając ich do drugiej w tym sezonie porażki. Po niemal 34 minutach gry Dontari Poe zanotował touchdown, tym razem bezproblemowo podwyższony przez Santosa. 24-latkowi w drugiej połowie wróciła forma i to właśni on dwoma kopnięciami z pola (z 22 i 44 jardów) ustalił stan rywalizacji na 26:10 dla przyjezdnych.

Oakland Raiders po sześciu meczach mają więc bilans 4 zwycięstw i 2 porażek. Za tydzień ich rywalem w meczu wyjazdowym będzie ekipa Jacksonville Jaguars.