Finał MŚ nie dla Polaków…

30 sty 2015, 18:30

Polska reprezentacja w piłce ręcznej przegrała w meczu półfinałowym z Katarem 29:31. W niedzielę Polacy zagrają mecz o 3. miejsce.

Początek spotkania był bardzo obiecujący. Mieliśmy bardzo wysoki procent udanych akcji w ataku. Sędziowie nie przeszkadzali, wydawało się, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. W 6. minucie uciekliśmy Katarczykom na dwie bramki za sprawą świetnie grającego dzisiaj Michała Jureckiego. Prowadziliśmy do 21. minuty, kiedy to Capote doprowadził do wyrównania. Potem było już tylko gorzej… Zaczęliśmy popełniać błędy, a reprezentanci Kataru rzucali bardzo pewnie. Sędziowie również dołożyli swoje 3 grosze i podjęli w ciągu meczu kilka kontrowersyjnych decyzji. Rywale ostatecznie uciekli nam na 3 bramki i do przerwy prowadzili 16:13.

Druga partia to już głównie gonitwa za Katarczykami. Niestety, Katar cały czas trzymał dystans bramkowy. Nie byliśmy w stanie ich dogonić. W bramce rywali genialnie spisywał się Sarić, czego niestety nie można powiedzieć o naszych bramkarzach… Mieliśmy kilka przebłysków. Dobrze rzucali Szyba czy Jurkiewicz, ale to nie wystarczyło. Często się gubiliśmy, popełnialiśmy błędy i traciliśmy piłkę. To spotkanie nie mogło się inaczej zakończyć. Rywale grali zbyt pewnie, nam zabrakło tego błysku, świetnych interwencji bramkarzy czy pewnej gry w obronie. W końcówce goniliśmy jak szaleni, ale skończyło się na wyniku 31:29 dla rywali.

Na najlepszego zawodnika spotkania wybrany został Sarić. Bramkarz reprezentacji Kataru spisywał się dzisiaj niesamowicie i wielokrotnie bronił w trudnych sytuacjach. W naszej drużynie świetnie grał Michał Jurecki, który rzucił 8 bramek. W drużynie rywali najgroźniejsi okazali się Capote i Mallash (po 6 bramek).

Polacy w meczu o 3. miejsce zagrają z przegranym półfinału Hiszpania – Francja.

Składy:

Polska: Szmal (4/26 – 15%), Wyszomirski (0/9) – Krajewski, Orzechowski, Bielecki 1, Rojewski 1, Wiśniewski 2, B. Jurecki 3, M. Jurecki 9, Grabarczyk, Jurkiewicz 5, Masłowski, Syprzak 2, Daszek 3, Szyba 3, Chrapkowski.