Pewna wygrana ŁKS-u Łódź

12 gru 2016, 20:06

W 11 kolejce OrlenLigi KSZO Ostrowiec, podjął na własnym boisku ŁKS Commercecon Łódź. Obie drużyny miały taką samą liczbę punktów w klasyfikacji. Wygrana w meczu polepszyła przewagę drużyny ŁKS-u Łódź.

Pierwsza partia lepiej zaczęła się dla zespołu z Łodzi (3:1). Fatalny atak Katarzyny Brydy dał remis gospodarzom (4:4). Problemy na przyjęciu zespołu Ostrowca, oraz dobry plas Katarzyny Sielickiej powiększyły prowadzenie gości (6:10). Pierwszy punktowy blok w meczu dla gospodyń (12:15). Sprytne zagrania ze strony podopiecznych Dariusza Parkitny, pomniejszyły ich stratę (17:20). Dwa punkty z rzędu zdobyły zawodniczki KSZO (19:21). Fatalne przyjęcie libero drużyny gospodyń dało zwycięstwo drużynie przyjezdnych 21:25.

Drugi set mocniej zaczął się dla drużyny gospodyń (6:3). W drużynie przyjezdnych zaszła zmiana za Katarzynę Sielicką weszła Agata Oleksy. Dobra zmiana przyniosła dobry efekt (8:7). W tym secie wyraźnie lepsza dyspozycja KSZO (12:8). Dobra passa gospodyń została lekko zaburzona (14:12). Dobra zmiana przerodziła się w złą zmianę, problemy Agaty Okleksy powiększyły przewagę zespołu z Ostrowca (18:14). Szybko stopniała przewaga gospodyń (18:17). As serwisowy Pauliny Strowiąs po raz kolejny polepszyła sytuację jej zespołu (22:17). Trzy punkty z rzędy zdobyły zawodniczki ŁKS-u (22:21). Po emocjonującej końcówce wygrał zespół z Ostrowca 26:24.

Początek partii trzeciej należał do łodzianek (2:4). Mocny atak Doroty Ściurka i błędy w przyjęciu drużyny Ostrowca (5:8). Spektakularna czapa Roksany Brzóski dała remis jej drużynie (9:9). Cztery punkty z rzędu zespołu z Łodzi, ukazały błędy na przyjęciu przeciwniczek (9:13). Dobre ataki ze strony gospodyń zniwelowały przewagę gości (14:15). Mini seria ze strony ŁKS-u, zmusiła trenera KSZO do wzięcia czasu (14:19). Zawodniczki zespołu Ostrowca po raz kolejny odrobiły straty (20:22). Do samego końca łodzianki miały set pod kontrolom, ostatecznie wygrywając go 22:25.

Set czwarty zaczął się wyrównanie dla obu drużyn (3:3). Punktowy blok w wykonaniu łodzianek dał im prowadzenie (5:8). Błędy własne pogrążają lekko drużynę gospodyń (8:13). Wyraźne osłabienie lokalnego zespołu, mimo zmian przeprowadzonych w zespole cały czas mają siedem punktów starty (9:16). Kolejny zerwany atak po stronie zespołu z Ostrowca (11:18). Mimo tak dużej przewagi ŁKS-u, KSZO nie poddał się (15:20). Trzy punkty z rzędu dla gospodyń (18:21). Niespodziewanie KSZO podniosło się z siatkarskiego nokauty i wyszło na prowadzenie (23:22). Mimo tak pięknego odrobienia start Ostrowiec przegrał tego seta i cały mecz 23:25

MVP: Krystyna Strasz

KSZO Ostrowiec – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (21:25, 26:24, 22:25, 23:25)

KSZO Ostrowiec: Brzóska, Colik, Polak, Strowiąs, Ściurka, Kapturska, Szpak, Soter, Pierre, Pauliukouskaya, Czyżnielewska, Thaka, Piotrowska, Ciesielczyk, Urbańska

ŁKS Commercecon Łódź: Szyjka, Kwiatkowska, Leszek, Osadchuk, Rafałko, Bryda, Oleksy, Sielicka, Tomczyk, Muhlsteinova, Kowalińska, Strasz, Muhlsteinova, Wołoszyn, Ulumbelashvili, Pawłowska