PGNiG Superliga: Pogoń Baltica zawodzi we własnej hali

4 lut 2017, 18:21

Kolejna porażka Pogoni Szczecin, tym razem we własnej hali ze Startem Elbląg 20:26, nie napawa optymizmem jej kibiców. Drużyna spadła na 5. pozycję, podczas gdy Start z 24 punktami awansował na podium ligowej stawki.

Mecz pełen walki z obu stron, wykluczeń i żółtych kartek, charakteryzował się na początku niskim wynikiem. W 10 minucie Hanna Yashchuk rzuciła bramkę dla obejmującej prowadzenie, Pogoni (4:2). Wydawało się, że wszystko szło po myśli gospodyń, kiedy wynik podwyższył nowy nabytek klubu, Valentina Blażević z rzutu karnego.

Sytuacja odmieniła się dopiero w 23 minucie. Elblążanki skrupulatnie odrabiały straty, w tym pomagała w bramce Sołomija Szywerska. Natomiast po celnym rzucie Magdy Balsam po raz pierwszy remisowały (8:8). Trzy minuty później Sylwia Lisewska rzuciła bramkę, która dała prowadzenie Startowi do przerwy (10:9).

Prawdziwy popis strzelecki Balsam urządziła sobie na początku drugiej połowy, rzucając trzy gole w kilka minut, raz przy tym lobując Adriannę Płaczek (13:12). W ostatnim kwadransie goście powiększyli przewagę do kilku bramek, np. po trafieniu Asi Wagi (21:16). Rywalki ostatecznie dobiła Ola Jędrzejczyk (23:16), po której trafieniu wynik meczu został rozstrzygnięty.

Pogoń Baltica Szczecin – Start KRAM Elbląg 20:26 (9:10)

Pogoń Baltica Szczecin: Wierzbicka, Płaczek – Bancilon 1, Noga, Szczecina 2, Głowińska 4, Costa 2, Królikowska 3, Jedziniak, Koprowska, Zawistowska 1, Kochaniak 2, Blażević 1, Yashchuk 4

KRAM Start Elbląg: Powaga, Szywerska – Balsam 5, Dankowska 1, Roglaska, Waga 3, Muchocka 2, Jędrzejczyk 4, Kwiecińska, Lisewska 5, Stokłosa 2, Świerżewska 1, Andrzejewska 2, Sowińska.