PŚ w Engelbergu: Przeciętny występ Polaków. Bracia Prevc deklasują!

19 gru 2015, 16:09

Polscy skoczkowie odnotowali przeciętny występ na Gross-Titlis-Schanze w Engelbergu. Najlepszy z naszych reprezentantów Kamil Stoch, po słabym skoku w drugiej serii zajął dopiero 20. lokatę. Zawody zdominowali bracia Prevc. Słoweńcy w sobotnim konkursie zajęli dwa pierwsze miejsca na podium.

Do drugiej serii sobotniego konkursu Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu awansowało trzech Polaków. Najdalej wśród skoczków kadry Łukasza Kruczka lądował Kamil Stoch. Mistrz olimpijski z Zębu skoczył 130,5 metra i przy dobrych notach za styl uplasował się na 9. pozycji. 21. miejsce zajmował debiutujący w Pucharze Świata Andrzej Stękała, oddając skok na odległość 127 metrów. Ostatnim skoczkiem polskiej kadry, któremu udało się “wskoczyć do 30” był Stefan Hula. Zawodnik ze Szczyrku skoczył 125,5 metra i ostatecznie zajął 24. pozycję. Niestety pozostali nasi reprezentanci drugą odsłonę zawodów obejrzeli jedynie w roli widzów. Dawid Kubacki uplasował się na 35. miejscu (120 metrów), natomiast Klemens Murańka (118 metrów) oraz Piotr Żyła (115,5 metra) po nieudanych próbach znaleźli się dopiero w piątej dziesiątce, zajmując adekwatnie 41., oraz 45. pozycję.

Druga seria rywalizacji na Gross-Titlis-Schanze zapowiadała się niezwykle emocjonująco. Pomiędzy zawodnikami kształtowały się niewielkie różnice punktowe, i dobra druga próba gwarantowała skok w końcowej klasyfikacji konkursu. Nasz pucharowy nowicjusz Andrzej Stękała w drugiej odsłonie zawodów skoczył 122 metry i ostatecznie spadł na 27. pozycje. Stękała może być jednak zadowolony ze swojego debiutu i pierwszych punktów w cyklu Pucharu Świata. Swoją lokatę z piewszej serii poprawił natomiast Stefan Hula. Zawodnik KS Eve-nement Zakopane lądował na 126 metrze i ostatecznie zajął 22. miejsce. Swoją próbę w drugiej serii zdecydowanie zepsuł lider polskiej kadry Kamil Stoch, nasz dwókrotny mistrz olimpijski skoczył zaledwie 118 metrów i zawody skończył na odległym jak dla niego 20. miejscu.

Zawody w Engelbergu wygrał Słoweniec Peter Prevc, drugie miejsce zajął jego 16-letni brat Domen. Na trzeciej pozycji uplasował się weteran światowych skoczni Noriaki Kasai z Japonii. Peter Prevc umocnił się na pozycji lidera Pucharu Świata, po dzisiejszych zawodach ma już 105 punktów przewagi nad drugim w zestawieniu Niemcem Severinem Freundem.

W niedzielę o godzinie 14.15 odbędzie się drugi konkurs indywidualny na Gross-Titlis-Schanze.