Puchar CEV: Asseco Resovia awansuje do fazy finałowej!

19 gru 2017, 21:57

Mecz z fińskim Perungan Pojat Rovaniemi od początku wydawał się tylko formalnością. Rzeszowianie gość gładko wygrali z rywalami 3:0 i tym samym zameldowali się w 1/8 finału rozgrywek o Puchar CEV. Warto zauważyć, że w żadnym z meczów kwalifikacyjnych nie stracili ani seta!

Finowie zdecydowanie lepiej weszli w premierową odsłonę (2:6), jednak gospodarze bardzo szybko zareagowali i zmniejszyli straty do dwóch “oczek” (8:10), a następnie doprowadzili do remisu (15:15). Przez kilka minut drużyny walczyły punkt za punkt i żadna z nich nie mogła zdobyć zdecydowanej przewagi (17:18, 21:20).  Sytuacja rozwiązała się dopiero w końcówce, po punktowym bloku Marcina Możdżonka (23:20). Seta zakończył skuteczny atak Rossarda (25:22).

Podopieczni Andrzeja Kowala kontynuowali dobrą passę w następnej odsłonie. Zaczęli set z dużą przewagą (5:1). W ataku błyszczał Aleksander Śliwka, który wykazywał się niezwykłą skutecznością. Nim się obejrzeliśmy przewaga miejscowych urosła do dziewięciu punktów (13:4)! Niespodziewane przyjezdni zaczęli odrabiać straty punktowe (16:11). Siatkarze Asseco Resovii szybko zareagowali i nie pozwolili rywalowi zbliżyć się bardziej (20:14). Drugą odsłonę również zakończyli na swoją korzyść, wygrywając 25:20.

Zdenerwowani przyjezdni, na początku kolejnego seta dzielnie dotrzymywali rzeszowianom kroku (4:3, 6:6). Podopieczni Andrzeja Kowala długo nie mogli zdobyć prowadzenia większego niż dwa punkty (12:10). Rywale co chwila ich doganiali tym samym doprowadzając do remisu (16:16). Dopiero gody set powoli dobiegał końca, goście przestali punktować. Miejscowi bardzo chętnie wykorzystali tę okazję i zdobyli pięć “oczek” w serii (21:16)! Trzecia partia również padła łupem rzeszowian (25:19).

Asseco Resovia Rzeszów – Perungan Pojat Rovaniemi 3:0 (25:22, 25:20, 25:19)

Asseco Resovia Rzeszów: Schops, Krastins, Śliwka, Możdżonek, Dryja, Tichacek, Rusek, Kędzierski, Lemański, Rusek, Depowski, Jarosz, Masłowski

Perungan Pojat Rovaniemi: Juurinen, Domecus, Walsh, Korhonen, Palokangas, Niemi, Schouten, Lemola, Makinen, McKay, Koskela, Hautala, Grant