Puchar Polski Kobiet: To one powalczą w ćwierćfinałach!

31 sty 2018, 20:30

W ostatni dzień stycznie rozegrane były mecze 1/8 finału Pucharu Polski Kobiet. Nie zabrakło wielkich emocji, a także zaskakującej niespodzianki.

Grot Budowlani Łódź – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:2 (25:17, 16:25, 25:18, 20:25, 15:12)

Pierwsze spotkanie V rundy odbyło się w bardzo nietypowej scenerii, a mianowicie… bez kibiców! W środowe popołudnie (mecz rozpoczął się o godzinie 14:00) Grot Budowlani Łódź podejmowali polski Cukier Muszyniankę Muszyna. Mecz był niezwykle zacięty, a zespoły wygrywały sety na zmianę. Ostatecznie z pojedynku zwycięsko wyszły miejscowe. Tym samym to zawodniczki Grot Budowlanych jako pierwsze zameldowały się w ćwierćfinale.

7R Solna Wieliczka – BKS PROFI-CREDIT Bielsko-Biała 0:3
(23:25, 17:25, 24:26)

Zespół z Wieliczki nie dał rady sprawić niespodzianki. Zespół z ekstraklasy bez większych problemów triumfował 3:0. Gospodyniom udało się zagrozić bielszczankom jedynie w trzeciej partii, która zakończyła się po krótkiej grze na przewagi. BKS PROFI-CREDIT może cieszyć się z awansu do ćwierćfinałów Pucharu Polski. O awans do dalszej fazy turnieju będą walczyć z Grot Budowlanymi Łódź.

Wisła Warszawa – Developres SkyRes Rzeszów 1:3
(17:25, 25:22, 21:25, 19:25)

Również w tym spotkaniu zawodniczkom z I ligi nie udało się zaskoczyć. Warszawiankom starczyło sił jedynie na jednego seta, pozostałe zaś pały łupem Developresu. Zespół z Podkarpacie stanowczo pokazał rywalkom kto jest lepszy i w pełni wywiązał się z roli faworyta. W ćwierćfinale Pucharu Polski przyjedzie im zmierzyć się z ŁKS-em Commerccon Łódź.

Trefl Proxima Kraków – Pałac Bydgoszcz 2:3 (25:15, 12:25, 25:22, 16:25, 7:15)

Kolejne pięciosetowe widowisko zapewniły nam zawodniczki Trefla Kraków i PAŁAC-u Bydgoszcz. Pomimo swojego wyniku końcowego mecz był nierówny. Gospodynie łatwo wygrały premierową odsłonę, nie pozwalając rywalkom zdobyć więcej niż 15 punktów, w drugim zaś same poległy do 12! O tym kto awansuje do dalszej fazy zadecydować miał tie-break. W decydującej odsłonie więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne.

E.Leclerc Radomka Radom – KSZO Ostrowiec-Świętokrzyski 3:1 (25:22, 25:12, 22:25, 25:20)

Zdecydowane zaskoczenie przyniósł nam pojedynek pomiędzy E.Leclerc Radomka Radom a KSZO Ostrowiec-Świętokrzyski. Radomianki pewnie wygrały dwa pierwsze sety, w drugim z nich triumfując do 12! Później ostrowianki zerwały się do walki, ale sił starczyło im jedynie na jedną odsłonę. Ostatecznie ze spotkania zwycięsko wyszły gospodynie, a w meczu ćwierćfinałowym podejmą bardzo wymagającego rywala – zespół Mistrza Polski, Chemik Police.