Puchar Polski: pewno zwycięstwo Vive Tauronu Kielce w pierwszym meczu półfinałowym

12 kwi 2017, 20:05

Vive Tauron Kielce pewnie pokonało Gwardię Opole w półfinałowym meczu Pucharu Polski. Pierwszy pojedynek rozegrano w kieleckiej Hali Legionów.

Miejsce Vive Tauronu Kielce na tym etapie rozgrywek jest rutyną i normalnością. Gwardia Opole awansując do półfinału sprawiła nie lada niespodziankę. Kielczanie w poprzednich rundach pewnie wygrywali z Czuwaj Przemyślem i Pogonią Szczecin, zaś piłkarze z Opola, którzy rozegrali jeden mecz więcej w pokonanym polu zostawili Moto – Jelcz Oławę, niespodziewanie Stal Mielec i Warmię Traveland Olsztyn.

Oba zespoły wyszły na parkiet bardzo skoncentrowane. Mecz rozpoczął się od skutecznej interwencji Sławomira Szmala w bramce. Gospodarze odskoczyli rywalom na kilka oczek przewagi i skrupulatnie powiększali swój dorobek bramkowy. Mecz był rozstrzygnięty praktycznie już po 15 minutach gry. Do przerwy kielczanie prowadzili z Gwardią Opole 18 – 10.

Po zmianie stron gra obu zespołów nie zmieniła się. Kielczanie pewnie prowadzili grę nie dając większych szans na rozwinięcie skrzydeł rywalom. Znakomite zawody rozgrywał Karol Bielecki, który był najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy. W 44 minucie przewaga kielczan sięgnęła 10 bramek. Przedmeczowi faworyci ani na chwilę nie byli zagrożeni i pewnie zwyciężyli pierwszy mecz półfinałowy różnicą 15 oczek. Spotkanie rewanżowe odbędzie się 10 maja w opolskiej Hali Gwardii im. Jerzego Klempela.

Vive Tauron Kielce – Gwardia Opole 38 – 23 (18 – 10)

Vive Tauron Kielce: Szmal, Ivić – Walczak, Reichmann, Chrapkowski, Kus, Aguinagalde, Bielecki, Jachlewski, Strlek, Lijewski, Paczkowski, Bombac, Djukić

KPR Gwardia Opole: Zembrzycki, Zając, Malcher – Lemaniak, Adamski, Siwak, Łangowski, Bąk, Komisarczuk, Mokrzki, Tarcijonas, Stańko, Jankowski, Zadura, Morawski, Przybysz

Sędziowie: Marek Baranowski, Bogdan Lemanowicz