Rekord Polski Urbańczyk, Polka otarła się o medal

3 gru 2015, 19:38

Aleksandra Urbańczyk zajęła 4. miejsce w finale wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym podczas pływackich Mistrzostw Europy na krótkim basenie w Netanji.

Urbańczyk uzyskała czas 25,45 s i poprawiła rekord Polski. Wcześniej wynosił on 25,58 s i również należał do 28-letniej Polki. Zwyciężyła Szwedka Sarah Sjoestroem, przed Dunką Jeanette Ottesen i Włoszką Silvią di Pietro.

Przed Urbańczyk jeszcze występ na jej koronnym dystansie, 50 metrów stylem grzbietowym. Rywalizacja w tej konkurencji zaplanowana jest na sobotę. Na poprzednich Mistrzostwach Europy na krótkim basenie Polka zdobyła w tej specjalności srebrny medal.

Przypomnijmy, że na trwających Mistrzostwach Europy w Netanji Polska zdobyła już 2 medale. Złoto wywalczył Radosław Kawęcki, który zwyciężył na 200 metrów stylem grzbietowym, a srebro w “grzbiecie” na połowę krótszym dystansie zdobyła Alicja Tchórz.