Roksana Zasina wicemistrzynią Europy!

6 maj 2018, 10:21

Roksana Zasina została wicemistrzynią Europy. Polka w finale uległa reprezentantce Białorusi Irinie Kurachkinie.
W drugiej minucie Białorusinka dostała ostrzeżenie oraz nie wykorzystała 30 sekund aktywności i Polka zdobyła punkt. Niestety na dwie minuty przed końcem polka dała się zaskoczyć i białorusinka sprowadziła do Zasinę do parteru a potem wyszła z nią poza matę i zdobyła cztery punkty. Potem nasza medalistka z Paryża zdobyła jeszcze trzy punkty, wyrównując stan rywalizacji na 4-4 ale lepiej punktowała Białorusinka i to ona zdobyła Mistrzostwo Europy a Roksana Zasina musi zadowolić się srebrnym medalem.

Roksana Zasina – Irina Kurachkina (Białoruś) zapis protokołu: 1-3; wynik na macie: (4-4)

W walce o brązowy medal Monika Michalik spotkała się z reprezentantką Turcji Buse Tosun. Niestety Turczynka zeszła do nóg i sprowadziła Polkę do parteru. Potem rywalka naszej zawodniczki powtórzyła tę akcję i było już 0-4. W drugiej Polka kapitalnie zeszła do nóg i sprowadziła rywalkę do parteru co dało jej dwa punkty. Niestety potem Michalik popełniła błąd i Turczynka miała na koncie kolejne dwa punkty. Na 20 sekund przed końcem Tosun dostała dwa ostrzeżenia za unikanie walki ale na odrobienie strat było już za późno. Monika Michalik przegrała z Buse Tosun 4-6 i zajęła 5 miejsce w ME.

Monika Michalik – Buse Tosun 4-6