Rzeszowianki za mocne dla PTPS-u Piła

29 sty 2017, 16:26

W ramach 18. kolejki ORLEN Ligi, Developres SkyRes Rzeszów podejmował Enea PTPS Piła. Zespół z Podkarpacia prowadzony przez nowego trenera bez problemu pokonał rywalki 3:0.

Spotkanie rozpoczęło się korzystniej dla przyjezdnych (0:2), jednak dzięki atakom Paskowej rzeszowianki doprowadziły do remisu (3:3). Wkrótce gospodynie objęły prowadzenie (10:9). Trudne zagrywki Kaczmar pozwoliły zwiększyć różnicę punktową między zespołami (14:11). Pilanki zaczęły gubić się w swojej grze, set nadal był pod kontrolą ich rywalek (17:13). W końcówce przyjezdnym udało się zbliżyć do rzeszowianek (20:18), jednak ostatecznie to gospodynie triumfowały w tej partii (25:21).

Druga partia zaczęła się zaś lepiej dla pilanek. Wypracowały kilku punktową przewagę i utrzymywały ją (8:12). Dobre, punktowe bloki siatkarek Developresu pozwoliły im zbliżyć się do rywalek (11:12) a skuteczne ataki Adeli Helić doprowadziły do wyrównania (13:13). Gra PTPS-u stanęła w miejscu, przez długo czas zawodniczki nie mogły zrobić przejścia (18:13). Końcówka seta również należała do rzeszowianek, zakończyły partię przy stanie 25:17.

Podobnie jak w poprzednim secie, odsłona zaczęła się korzystniej dla pilanek (0:2), jednak gospodynie szybko wyszły na prowadzenie (4:2). Siatkarki Developresu grały skutecznie blokiem, w rzeszowską ścianę trafiła Babicz (8:3). W pewnym momencie przyjezdne traciły do rywalek dziesięć punktów (16:6). Pilanki był kompletnie rozbite, pewnym było, że trzeci set również padnie łupem gospodyń (21:9). Partia zakończyła się niedługo potem, wynikiem 25:10!

Developres SkyRes Rzeszów – Enea PTPS Piła 3:0 (25:21, 25:17, 25:10)

MVP: Lucyna Borek

Developres SkyRes Rzeszów: Kaczmar, Mróz, Kaczorowska, Helić, Żabińska, Paskowa, Borek

Enea PTPS Piła: Szubert, Babić, Dumanicić, Austin, Kwiatkowska, Ogoms, Markiewicz