Sensacja w Atlas Arenie!

5 sty 2018, 20:22

W piątkowy wieczór w łódzkiej Atlas Arenie w 12 kolejce Ligi Siatkówki Kobiet Budowlani Łódź podejmowało ekipę Legionovia Legionowo. Siatkarki gospodyń przegrywały, ale doprowadziły do tie-breaka , którego jednak też przegrały.

W ten mecz zdecydowanie lepiej weszły przyjezdne, już od początku uzyskały pięciopunktową zaliczkę (1:6). Gospodynie zamierzały dalej walczyć i szybko doprowadziły do remisowego remisu (10:10). W dalszej części  toczyła się dość wyrównana gra, często mieliśmy remis (14:14, 18:18) Końcówka partii była dość emocjonująca, ale skuteczniej w ostatnich piłkach zagrały siatkarki Legionowa i wygrały tą premierową odsłonę w stosunku (25:23).

Podrażnione przegraną w pierwszym secie gospodynie świetnie rozpoczęły drugą partię (4:0). W dalszej części przewaga gospodyń znacznie się powiększała. Wynik (15:8) nie zachęcał zawodniczek Legionowi do walki. Trener ekipy gości interweniował, ale nie na wiele to się zdało. Aż trudno w to uwierzyć ale 10 kolejnych oczek zdobyły gospodynie i szybko zakończyły tą drugą odsłonę, doprowadzając do remisu w całym spotkaniu.

Trzeci set na początku zapowiadał wyrównaną walkę obu ekip. Ale dość szybko dwa oczka przewagi zyskały siatkarki gości (4:6). Jednak w dalszej części dzięki błędom łodzianek oraz skutecznych blokach i atakach ekipa przyjezdnych znacznie powiększyła swoje prowadzenie (8:14). Także i w końcówce partii ekipa Legionowi miała dość pewną przewagę i zmierzała do objęcia prowadzenia w meczu (13:20). Gospodynie jednak zerwały się do walki i odrobiły całą stratę doprowadzając do remisu (24:24). Dalsza gra na przewagi była niezwykle emocjonująca, ostatecznie trzecią odsłonę wygrały siatkarki ekipy gości a ostatni punkt zdobyła Mielczarek.

Początek czwartej partii był podobny do początku drugiej. Ekipa Budowlanych z mocnym akcentem weszła w tego seta (5:1). Dzięki wysokiej skuteczności w ataku gospodynie ciągle utrzymywały swoją przewagę z początku odsłony (12:8). Pięć oczek więcej od przyjezdnych łodzianki miały także i w końcówce seta (20:15). Końcówka partii zdecydowanie należała do ekipy budowlanych i gospodynie doprowadziły do piątego seta.

Znakomicie tie-breaka otworzyły zawodniczki ekipy przyjezdnych, bowiem od przewagi (0:3). Gospodynie bardzo szybko doprowadziły do remisu w piątej partii (5:5) a chwilę później wyszły na dwupunktowe prowadzenie.W końcówce seta łodzianki dorzuciły jeszcze dwa punkty do swojej przewagi i zmierzały pewnie do triumfu (12:8). Zawodniczki Legionowi do końca udowadniały że chcą walczyć i wygrać, doprowadzili bowiem do remisu (12:12). Gra na przewagi przyniosła niespodziewaną przegraną gospodyń. Ostatni punkt padł po zablokowaniu Grajber.

Budowlani Łódź – Legionovia Legionowo 2:3 (23:25, 25:8, 28:30, 25:19, 17:19)

Budowlani Łódź: Cutura, Polańska, Polak, Kąkolewska, Piotrowska, Twardowska, Muszyńska, Kędziora, Grobelna, Vincourova, Witkowska

Legionovia Legionowo: Jasek, Mielczarek, Pacak, Damaske, Rasińska, Mikołajewska, Wójcik, Bączyńska, Grabska, Alagierska, Szpak, Adamek