Skomplikowana sytuacja Wisły Płock w Lidze Mistrzów

25 lut 2017, 19:37

Przewidywany awans piłkarzy Wisły Płock po zwycięstwie z Bjerringbro Silkeborg nie jest już tak pewny, jak wcześniej mogło się wydawać. Duńczycy sensacyjnie zwyciężyli na wyjeździe z THW Kiel.

Tydzień temu w Płocku Wisła wygrała rewanż z Bjerringbro 28:25 (13:15), dając optymistom podstawy do stawiania założeń pt. “Wisła jedną nogą w fazie TOP 16 Ligi Mistrzów”. Nic bardziej mylnego. Po dzisiejszej porażce Nafciarzy z Veszprem (25:31), przewaga nad Duńczykami stopniała z czterech do dwóch punktów.

Bolesną porażkę zaliczyli bowiem na własnym parkiecie piłkarze Kilonii, którzy zostali zdominowali przez zawodników Bjerringro. Jeszcze w pierwszej połowie Kilonia zwycięska, w drugiej rywalizowała “bramka za bramkę”. Gospodarze na kwadrans przed końcem stracili prowadzenie, a w ostatnich pięciu minutach podopieczni Petera Bredsdorffa – Larsena kontrolowali wynik spotkania (24:21).

Przewaga Wisły nad skandynawską ekipą stopniała do dwóch punktów i przy niekorzystnym bilansie bramkowym w dwumeczu, może tworzyć niekorzystny scenariusz dla polskiej drużyny. W ostatnich dwóch kolejkach Bjerringbro zagra z Flensburgiem i Kadetten. Przynajmniej ze Szwajcarami można się spodziewać, że zdobędą komplet punktów.

Natomiast Wisłę czekają ciężkie starcia z gwiazdami światowej piłki ręcznej, tymi z Paryża i Barcelony, w których muszą poszukać cennego do awansu punktu. Piłka ręczna to w końcu sport, w którym wszystko może się zdarzyć.

12. kolejka Ligi Mistrzów:

25.02, Telekom Veszprem MKB – Orlen Wisła Płock 31:25 (18:14)

25.02, THW Kiel – Bjerringbro Silkeborg 21:24 (11:10)