Superliga tenisa stołowego: Piąte zwycięstwo tenisistów z Działdowa

4 gru 2016, 19:41

KS Dekorglass Działdowo w meczu 7. kolejki Lotto Superligi tenisistów stołowych pokonał na wyjeździe Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:2.

Goście z Działdowa znakomicie rozpoczęli mecz. Najpierw Jiri Vrablik pokonała 3:0 Panagiotisa Gionisa, a w kolejnym pojedynku Peng Tang okazał się lepszy od Daniela Góraka, zwyciężając również w trzech setach.

Nadzieje na zwycięstwo Bogorii podtrzymał Masaki Yoshida, który po pięciosetowym meczu pokonał Patryka Chojnowskiego. Panagiotis Gionis doprowadził do remisu, pokonując 2:0 Peng Tanga. Rzadko spotykanym wynikiem zakończył się drugi set tego pojedynku, który zakończył się rezultatem 22:20.

W decydującym meczu Jiri Vrablik okazał się lepszy od Daniela Góraka, wygrywając 2:0. Dla tenisistów z Działdowa to piąte zwycięstwo w tym sezonie.

Wyniki 7. kolejki

PKS Kolping Frac Jarosław – 3S Polonia Bytom 3:0

ZKS Palmiarnia Zielona Góra – Poltarex Pogoń Lębork 3:1

Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz – Fibrain G2A AZS Politechnika Rzeszów 3:2

Morliny Ostróda – Dojlidy Białystok 3:2

KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – KS Dekorglass Działdowo 2:3

KST Energa-Manekin Toruń – Unia AZS Gdańsk – mecz odbędzie się we wtorek o godzinie 18:00

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – KS Dekorglass Działdowo 2:3

Panagiotis Gionis – Jiri Vrablik 0:3 (8:11; 7:11; 8:11)

Daniel Górak – Peng Tang 0:3 (4:11; 4:11; 9:11)

Masaki Yoshida – Patryk Chojnowski 3:2 (11:9; 11:7; 9:11; 4:11; 11:7)

Panagiotis Gionis – Peng Tang 2:0 (11:7; 22:20)

Daniel Górak – Jiri Vrablik 0:2 (11:13; 9:11)