DMŚ w Pusan: Dwa awanse jednego dnia. Polki i Polacy w fazie pucharowej

20 lut 2024, 16:55

Trwają drużynowe mistrzostwa świata w tenisie stołowym. We wtorek awans do 1/16 finału turnieju, który odbywa się w południowokoreańskim Pusan, wywalczyły Polki i Polacy. Na koniec zmagań grupowych nasi zawodnicy pokonali Chile, z kolei nasze zawodniczki bez problemów ograły Nigeryjki.

DMŚ w Pusan: Polki i Polacy walczą o wyjazd na IO w Paryżu

W drużynowych MŚ bierze udział 40 zespołów podzielonych na osiem grup. We wtorek zakończyły się zmagania grupowe, które ułożyły się bardzo dobrze dla biało-czerwonych tenisistów stołowych. Polki w składzie Katarzyna Węgrzyn, Natalia Bajor i Anna Węgrzyn wygrały trzy z czterech spotkań i awansowały do 1/16 finału.

Nasze zawodniczki na start zmagań w Pusan uległy Niemkom 1:3, ale następnie pokonały Słowaczki i Meksykanki (po 3:0). W ostatnim meczu Polki okazały się lepsze od Nigeryjek. To starcie również zakończyło się rezultatem 3:0. Teraz nasze zawodniczki zagrają w play-offach. Jest o co walczyć, gdyż dojście do ćwierćfinałów daje kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Doskonale spisali się również nasi reprezentanci, którzy także awansowali do 1/16 finału DMŚ. Polacy w składzie Samuel Kulczycki, Jakub Dyjas oraz Miłosz Redzimski pokonali w grupie Indie (3:1), Nową Zelandię (3:0) oraz Chile (3:0). Jedyną porażkę nasi zawodnicy doznali w meczu z gospodarzami. Koreańczycy ograli biało-czerwonych 3:1.

MŚ w Calgary: Dwa medale polskich łyżwiarzy w konkurencjach sprinterskich