Strona główna Pozostałe MMA UFC: Marcin Tybura z najważniejszym zwycięstwem w karierze!

UFC: Marcin Tybura z najważniejszym zwycięstwem w karierze! [WIDEO]

0
PODZIEL SIĘ
Foto: Twitter UFC

Marcin Tybura odniósł najważniejsze zwycięstwo w swojej karierze. Polak na gali UFC w Singapurze pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów legendarnego Anderia Alovskiego .

Arlovski rozpoczął od obrotowego kopnięcia, jednak przy kolejnej próbie Polak przechwycił jego nogę, sprowadzając go do parteru. Polak zdobył plecy swojego przeciwnika, a następnie przeszedł w pełny dosiadł, gdzie rozbijał systematycznie Białorusina. Pod koniec rundy „Pitbullowi” udało się jednak wstać i zasypać Tyburę nawałnicą ciosów, po których o mało nie zakończył walki przed czasem.

Początek drugiej rundy to ponowny atak Arlovskiego, który po chwili poszedł w klincz pod siatką i próbował obalić Polaka. „Tybur” wyraźnie miał problemy kondycyjne, przez co do końca tylko desperacko się bronił. Wszystko więc miało rozstrzygnąć się w trzecim starciu.

Zgodnie ze wskazówkami swojego narożnika Polak spróbował obalenia, które ostatecznie okazało się skuteczne. Podobnie jak w pierwszej rundzie Tybura zdominował swojego przeciwnika w parterze, przez co ostatecznie sędziowie przyznali mu jednogłośnie zwycięstwo.

To trzecie z rzędu zwycięstwo Polaka w największej organizacji MMA na świecie, które najprawdopodobniej otworzy mu drogę do awansu w rankingu i walk z jeszcze lepszymi przeciwnikami.

 

 

Komentarze