[WIDEO] Zwycięstwa faworytów na gali KnockOut Boxing Night #1 w Wałczu!

13 maj 2018, 13:41

Podczas gali boksu zawodowego KnockOut Boxing Night #1 w Wałczu zwycięstwa zanotowali m.in. Krzysztof Głowacki (30-1, 19 KO), Paweł Stępień (9-0, 8 KO), Fiodor Czerkaszyn (9-0, 6 KO) i Przemysław Runowski (17-0, 3 KO). Wydarzenie to było transmitowane na TVP1 oraz TVP Sport i zapoczątkowało współpracę między grupą promotorską Andrzeja Wasilewskiego i telewizją publiczną.

W jednej z pierwszych walk sobotniego wieczoru udanie na ring po 9-miesięcznej przerwie powrócił Marek Matyja (14-1-1, 6 KO), który pokonał przez techniczny nokaut po drugiej rundzie Giorgiego Beroszwilego (30-24-3, 22 KO). Następnie Fiodor Czerkaszyn po kilkunastu sekundach od pierwszego gongu znokautował Daniela Urbańskiego (21-24-3, 5 KO).

Dłużej, bo osiem rund trwał pojedynek Przemysława Runowskiego z Sergiejem Huliakiewiczem (43-10, 17 KO). Starcie to nie układało się po myśli Polaka, który walczył bardzo chaotycznie, a w trzeciej rundzie odnowiła mu się kontuzja prawej ręki. Ostatecznie popularny “Kosiarz” wygrał przez dyskwalifikacje, gdyż Białorusin często faulował i po kilku upomnieniach sędzia ringowy przerwał walkę.

W ciekawie zapowiadającym się pojedynku Pawła Stępnia z Michała Ludwiczaka (15-8, 7 KO) o pas międzynarodowego mistrza Polski, wygrał ten pierwszy. Niepokonany pięściarz ze Szczecina był zdecydowany lepszy, a w czwartej rundzie mocnym ciosem na wątrobę zakończył walkę.

W walce wieczoru były mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Głowacki znokautował w pierwszej rundzie byłego pretendenta do mistrzowskiego pasa Santandera Silgado (28-5, 22 KO). Faworyt miejscowej publiczności w jednej z wymian w półdystansie trafił rywala potężnym ciosem z lewej ręki w skroń. Sędzia natychmoat przerwał pojedynek a Silgado jeszcze przez kilka minut był zamroczony.