Wisła z pierwszym punktem w Lidze Mistrzów! Morawski bohaterem

8 paź 2017, 19:15

Po niezwykle emocjonującej końcówce Nafciarze wywalczyli punkt w hali Zagrzeb. Remis 28:28 zawdzięczamy świetnym interwencjom Adama Morawskiego.

Przed tym meczem obydwie drużyny były bez punktów i bez zwycięstwa w tym sezonie Ligi Mistrzów i to drugie nie uległo zmianie. Pierwsza połowa była pod dyktando gospodarzy, ale to ich były zawodnik otworzył wynik spotkania. Lovro Mihić bo o nim mowa, rzucił kolejne trzy bramki i to Wisła prowadziła 3:1. Chorwaci szybko jednak wyrównali i wykorzystywali słabość rywali w defensywie. Po dwudziestu minutach objęli najwyższe prowadzenie, a Stipe Mandalinić był nie do zatrzymania (15:12). Wynik do przerwy ustalił Maciej Gębala (16:18).

W drugiej odsłonie rozgrywki świetnie rozpoczął Morawski, jego koledzy zacieśnili szyki obronne i wygrali początek 5:0 (21:18). Mistrzowie Chorwacji pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 37 minucie, bowiem Morawski zupełnie zastopował Mandalinicia. Przez większą część czasu piłkarze Wisły prowadzili, po jednej z efektownych bomb Gilberto Duarte nawet (22:19). Mimo to zawodnicy RK Zagreb nie złożyli broni i w końcówce doprowadzili  do remisu i wyrzucenia z boiska Nemanji Obradovicia (czerwona kartka na dziesięć minut przed ostatnią syreną). Na minutę przed zakończeniem Przemysław Krajewski zgubił piłkę na zwycięską bramkę, czym Wiślacy przypłacili stratą korzystnego wyniku (27:28). Trener Piotr Przybecki wziął czas i jego podopieczni mający trzydzieści sekund czasu wyrównali po trafieniu z koła Igora Żabicia (28:28). Drużynie Kasima Kamenicy zostało dziesięć sekund, ale po ostatniej syrenie rzut wolny bezpośredni obronił Morawski, osobiście gwarantując punkt Wiśle.

RK PPD Zagreb – Orlen Wisła Płoc 28:28 (18:16).

Zageb: Skok, Katelić – Bicanić 2, Pavletić, Horvat 1, Hrstić, Kontrec, Mandalinić 10, Marković 4, Mraković 1, Susnja, Ravnić, J. Valcić, T. Valcić, Vuglac 7, Vori 3. Trener: Kasim Kamenica.

Wisła: Morawski, Wichary – Mihić 5, Daszek 1, de Toledo, Duarte 5, M. Gębala 3, T. Gębala, I. Żabić 1, Ghionea 3, Ivić 4, Krajewski 4, Obradović 2. Trener: Piotr Przybecki

Sędziowie: Vaclav Horacek, Jiri Novotny (Czechy)

Kary: Obradović (Wisła) – 6 minut (czerwona kartka 49′), Kontrec (PPD) – 4 min, Krajewski (Wisła) – 2 min, Mihić (Wisła) – 2 min, Susnja (PPD) – 2 min.