Strona główna Pozostałe MMA Znany Polski promotor boksu zorganizuje galę MMA

Znany Polski promotor boksu zorganizuje galę MMA

0
PODZIEL SIĘ

Tomasz Babiloński, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich promotorów bokserskich zmienia front! Po 13 latach współtworzenia boksu zawodowego w Polsce Babiloński zdecydował się wejść w świat mieszanych sztuk walki. Debiut? 18 sierpnia w Międzyzdrojach. W walce wieczoru zmierzą się Michał Fijałka (15-6, 5 KO, 8 sub) i Marcin Łazarz (10-4, 2 KO, 3 sub).

Po kilkunastu latach bliskiego kontaktu z boksem zawodowym, Tomasz Babiloński postanowił poszerzyć swoją działalność o MMA. W stajni Babilon Promotions znajdują się czołowi polscy pięściarze, w tym Krzysztof Zimnoch (22-1-1, 15 KO) i Krzysztof Głowacki (27-1, 17 KO). Promotor dostrzegł jednak dynamicznie rozwijający się rynek mieszanych sztuk walki, wokół którego krążą coraz większe pieniądze i postanowił zorganizować premierową galę pod znakiem „Babilon MMA”.

Podczas premierowej gali w Międzyzdrojach 18 sierpnia mają wystąpić Michał Fijałka i Marcin Łazarz, a karta walk ma być mieszanką młodości i doświadczenia. Wymienieni zawodnicy byli w różnych okresach swoich karier związani między innymi z organizacjami KSW, xCage czy MMA Attack. W przeszłości mierzyli się z Karolem Celińskim (14-6, 5 KO, 6 sub), Marcinem Wójcikiem (10-5, 3 KO, 5 sub), czy nawet gwiazdą UFC – Yoelem Romero (12-2, 10 KO).

Jak donoszi serwis WP SportoweFakty, oprócz czołowych polskich zawodników kategorii do 93 kg, na gali wystąpią także Samuel Vogt czy Filip Podyma, więc amatorzy. Fightcard ma zostać uformowany z pięciu pojedynków zawodowych i dwóch amatorskich.

Informacja prasowa

Komentarze