Zwycięstwo Barcelony na koniec 12. kolejki Ligi Mistrzów

Aktualizacja: 28 lut 2017, 03:14
26 lut 2017, 21:47

W kończącym 12. kolejkę spotkaniu Ligi Mistrzów Barcelona Lassa podejmowała Flensburg. Katalończycy bez większego wysiłku pokonali niemiecki zespół 26:23.

Rywale z północnych Niemiec, skupieni bardziej na rozgrywkach Bundesligi, tylko na początku meczu oraz drugiej połowy podjęli rywalizację z Barceloną. Piłkarze obydwu drużyn nie grzeszyli skutecznością, w pewnym momencie Gonzalo Perez de Vargas i Kevin Moeller tylko nabijali swoje bramkarskie statystyki. Do przerwy gospodarze prowadzili (14:12).

Trener Ljubomir Vranjes rotował składem w drugiej połowie, ale jego podopieczni nie potrafili zbliżyć się na mniej niż trzy trafienia. Barcelona dyktowała tempo gry, a piłkarze Flensburga nie potrafili wykorzystać doskonałej dyspozycji Moellera w bramce i nieznacznie przegrali (23:26).

W roli zmiennika Jespera Noddesbo i Cedrica Sorhaindo wystąpił Kamil Syprzak. Polak zdobył bramkę, ale również zmarnował kilka dogodnych sytuacji.

12. kolejka Ligi Mistrzów:

25.02, Telekom Veszprem MKB – Orlen Wisła Płock 31:25 (18:14)

25.02, THW Kiel – Bjerringbro Silkeborg 21:24 (11:10)

25.02, PSG Paris – Kadetten Schaffhausen 34:26 (17:16)

26.02, Barcelona Lassa – SG Flensburg Handewitt 26:23 (14:12)